ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ 200 ମାରିଥିବା ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ହୋଇପାରେ ଛୁଟି ! ବର୍ତ୍ତମାନ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ

  1. Home
  2. Cric Special

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ 200 ମାରିଥିବା ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ହୋଇପାରେ ଛୁଟି ! ବର୍ତ୍ତମାନ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ

Team india


କ୍ରିକେଟ ଖବର: ଭାରତୀୟ ଦଳ ନିକଟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମୋଟ 6 ଟି ଧଳା ବଲ ସିରିଜ୍ ଖେଳିଛି। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଚାରିଟିରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜିତିଛି। ଦୁଇଟି ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଦୁଇଟି ODI ସିରିଜ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିତିଛି। ଏହି ଚାରୋଟି ସିରିଜରୁ ଶୁବମନ ଗିଲ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ଶିବମ ମାଭିଙ୍କ ଭଳି ଅନେକ ସକରାତ୍ମକ ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବାହାରିଛନ୍ତି।

Virat kohli and indian team

ଏଥି ସହିତ, ଅନେକ କିଛି ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ ହେଉଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫର୍ମ ଯିଏ ODI ରେ ଦ୍ୱିଶତକ ସ୍କୋର କରି ଏକ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସେହି ଖେଳାଳି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଫ୍ଲପ୍ ହେଉଛନ୍ତି।

ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ପାରନ୍ତି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ :

ବାସ୍ତବରେ ଆମେ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯିଏ ଡିସେମ୍ବର 2022 ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଦ୍ୱିଶତକ ସ୍କୋର କରି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟରେ ଧାମକା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ କଳଙ୍କିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସେହି ଦ୍ୱିଶତକ ପରେ ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେବେଠାରୁ ସେ ମୋଟ 9 ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ 6 ଟି ODI ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି-20 ମ୍ୟାଚ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଏହି 9 ଇନିଂସରେ ଇଶାନ ମୋଟ 100 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ishan kishan

ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଚାଟୋଗ୍ରାମ ODI ରେ ଇଶାନ କିଶନ 131 ବଲରୁ 210 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ସେ ସେହି ଇନିଂସରେ ଏପରି ସ୍ପ୍ଲାସ କରିଥିଲେ ଯେ ଏହା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରେ ସୁଯୋଗ ନ ପାଇବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଟି -20 ସିରିଜରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ଏବଂ ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଉଭୟ ODI ଏବଂ T20 ରେ ସେ ଫ୍ଲପ୍ ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ସେ ଗତ 9 ଟି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଇନିଂସରେ ହାରାହାରି 11.75 ରେ ମାତ୍ର 94 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ମାତ୍ର 37 ରନ୍ ଥିଲା। ଏହି ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖି ଆପଣ କିଶାନ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି ସେହି ବିଷୟରେ ଏକ ଧାରଣା ପାଇପାରିବେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା LIVE ମ୍ୟାଚରେ ଠିଆ ଠିଆ ପଡିଗଲେ, ଅଭିନୟ କରିବା ପଡିଲା ମାହାଙ୍ଗା, ହେଲେ ଅପମାନିତ, ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ଦଳରୁ ବାହାରି ପାରନ୍ତି ଇଶାନ୍ କିଶନ୍ :

Ishan

ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଇଶାନ୍ କିଶନଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନର ଫର୍ମକୁ ଦେଖିଲେ ମାର୍ଚ୍ଚ 17 ରୁ 22 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରେ ସେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସମ୍ଭବ ଲାଗୁ ନାହିଁ। ତେବେ ସେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଅଛନ୍ତି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବୋର୍ଡର୍ ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ କେ.ଏସ୍ ଭରତ ପ୍ରାଥମିକତା ପାଇପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି କିଶନ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସିଟିରେ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେ କିଛି ଭଲ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ସମୀକରଣ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ।

ଦଳକୁ ଫେରି ପାରନ୍ତି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ !

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପୂର୍ବରୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ODI ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ତାଙ୍କୁ ODI ଦଳରୁ ବାହାର କରି ଟି -20 ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

sanju samson in team india

ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ​​ଏବଂ ପୁରା ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ। ନିକଟରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜର ଫଟୋ ସେୟାର କରି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଦଳକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଇଶାନଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରାଯାଏ, ତେବେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାକଅପ୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭୂମିକାରେ ରହିବେ। ଏହା ସହିତ ଭାରତକୁ ଜୁଲାଇରେ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ସମ୍ଭବତଃ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି। ତଥାପି ଏଥିପାଇଁ ଚୟନକର୍ତାଙ୍କ ଆଖି ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ର ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ରହିବ।