ଏହି ଖେଳାଳି ପୁଣିଥରେ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ କରୁଛନ୍ତି କମବ୍ୟାକ୍, ରୋହିତ-ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଜଣେ ପଡିବ ବଳି !

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି ଖେଳାଳି ପୁଣିଥରେ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ କରୁଛନ୍ତି କମବ୍ୟାକ୍, ରୋହିତ-ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଜଣେ ପଡିବ ବଳି !

ruturaj-rohit-kl-rahul


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି 2022ର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଉଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାହାରେଥିବା ଜଣେ ଖେଳାଳି ଏକ ଶତକୀୟ ଖେଳ ଖେଳି ପୁଣି ଥରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଖେଳାଳି 5 ଟି ଇନିଂସରେ 4 ଟି ଶତକୀୟ ପାରି ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଦ୍ବିଶତକୀୟ ଇନିଂସ ବି ସାମିଲ୍ ଅଛି। 

rituraj

ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫିରେ ଯୁବ ଓପନର୍ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ରନ୍ ବର୍ଷା କରୁଛି।  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଅଧିନାୟକ ରିତୁରାଜ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ବିପକ୍ଷରେ ଆଉ ଏକ ଅଧିନାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ 131 ବଲରେ 108 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।  ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ 7 ଟି ଚୌକା ଓ 4 ଟି ଛକା ମାରିଛନ୍ତି ସେ। ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ଏହି ମହାନ ଫର୍ମ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପରି ଓପନର୍ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଉଭୟ ଖେଳାଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ଖରାପ ଫର୍ମ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି।

rohit rahul

ସମାନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ 159 ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 220 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।  ଏହି ଇନିଂସରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ 10 ଚୌକା ଓ 16 ଟି ଛକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଇନିଂସ ସମୟରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ 7 ଟି ଛକା ମାରି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ସେ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଶିବ ସିଂଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ 49 ତମ ଓଭରରେ ଏହି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : କୋହଲି ସେ ଭୟଙ୍କର ଛକା ଏବେ ବି ହାରିସ୍ ରାଉଫଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଆସୁଛି, ପାକ୍ ପେସର୍ କହିଲେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଯଦି କାର୍ତ୍ତିକ କିମ୍ବା ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମୋତେ...

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ସମୟରେ ବାଂଲାଦେଶରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ଭ୍ରମଣରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ 3 ଟି ODI ଏବଂ 2 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ଗସ୍ତରେ ଦଳରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ 42 ବଲରେ ମାତ୍ର 19 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି ଖରାପ ଖେଳ ପରେ ତାଙ୍କୁ ବାକି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇନଥିଲା।  ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ୍ ମଧ୍ୟ 9ଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି।