ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ହେବ ଛୁଟି, ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ଏହି 3 ଜଣ ଘାତକ ଓପନର୍

  1. Home
  2. Cric Special

ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ହେବ ଛୁଟି, ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ଏହି 3 ଜଣ ଘାତକ ଓପନର୍

rohit sharma out


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଭଲ ହୋଇନାହିଁ। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ରୋହିତଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ଅନେକ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୀରବ ରହିଥିଲା। ଏହା ପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅବସର ନେବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ଏପରି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି ଯେ 2023 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ODI ବିଶ୍ୱକପରେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ନାହିଁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି 3 ଜଣ ଖେଳାଳି ଯେଉଁମାନେ ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ପାରିବେ। 

1) ଶୁଭମନ ଗିଲ :

bhubman gill

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଷ୍ଟାର୍ ଓପନର୍ ଶୁଭମନ ଗିଲ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବଦଳରେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ। ODI ଫର୍ମାଟରେ ଗିଲଙ୍କ ଫର୍ମ ଭଲ ରହିଛି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଶୁଭମନଙ୍କୁ “ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍” ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁଭମନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ମୋଟ 13 ଟି ODI ଖେଳିଛନ୍ତି।  ଯେଉଁଥିରେ ସେ 629 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ 4ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଶତକ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଥି ସହିତ ଗିଲ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

2) ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ :

ishan kishan

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସେ ଲମ୍ବା ଲମ୍ବା ଛକା ମାରିବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଇଶାନ୍ ପ୍ରାୟତଃ ଇନିଂସ ଓପେନ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ। କିନ୍ତୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଇଶାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିଶ୍ୱକପରୁ ଆଉଟ୍ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଇଶାନ ଇନିଂସ ଓପେନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ। 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: ଯୁବରାଜଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ଗାଏକ୍ୱାଡ୍‌, ଗୋଟିଏ ଓଭର୍‌ରେ ମାରିଲେ 7 ଟି ଛକା

3) ରଜତ ପାଟିଦାର :

ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର 28 ବର୍ଷୀୟ ଷ୍ଟାର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରଜତ ପାଟିଦାର୍ ଭଲ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ଲୁ ଜର୍ସିରେ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ଭାବରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ପାଟିଦାର ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ର ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଶତକ ସ୍କୋର କରି ହେଡଲାଇନକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ 2 ରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରଜତ ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିର ଫାଇନାଲରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଇଣ୍ଡିଆ ଏ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 2ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

rajat

ଯଦି ଆମେ 2022 ବର୍ଷ ପାଇଁ ରଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କ ଆକଳନକୁ ଦେଖିବା, ଏହା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଅଟେ। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ 13 ଇନିଂସରେ 977 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଇନିଂସରେ 4 ଟି ଶତକ ଏବଂ 5 ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାଟିଦାର ମଧ୍ୟ ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରନ୍ତି।