ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରୋହିତ ବିଶ୍ୱକପରେ କରିଥିଲେ ଅଣଦେଖା, ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ହେଲେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଖେଳାଳି

  1. Home
  2. Cric Special

ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରୋହିତ ବିଶ୍ୱକପରେ କରିଥିଲେ ଅଣଦେଖା, ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ହେଲେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଖେଳାଳି

deepak hooda with pandya


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-20 ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ପାଣ୍ଡ୍ୟାବାହିନୀ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଅଛି। ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ T20I ସିରିଜ୍ ସହିତ ଏହି ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଟି-20 ସିରିଜ୍ ପରେ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ହେବ। ତେବେ ବର୍ଷା ହେତୁ ଟି-20 ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚକୁ 65 ରନରେ ଜିତିଥିଲା। ଆଉ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ଅଧାରୁ ଡ୍ର' ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ଟି-20 ସିରିଜକୁ 1-0 ରେ ଜିତିନେଲା। 

ତେବେ ଦଳର ଏହି ସିରିଜ୍ ବିଜୟରେ ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ଥିଲା। ଖାସ୍ କରି ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅବହେଳା କରାଯିବା ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କିୱି ଦଳ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଦୀପକଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ଏହାର ସୁଯୋଗର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ହୁଡା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ମିଶାଇ କେବଳ ଏହି 4 ଜଣ ଅଧିନାୟକ ଜିତି ପାରିଛନ୍ତି IPL ଟ୍ରଫି, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କୁ କରିଦେଲେ ହିରୋ : 

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ଦୀପକ ହୁଡା ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାର କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତି। ସେ ନିଜର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଖେଳକୁ ଅନେକ ଥର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଦଳକୁ ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନର ଝଲକ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟିଂରେ କିଛି ବିଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂର ଯାଦୁକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ସହାୟତାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ନିଜ ଦେଶରେ 65 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

deepak hooda and pandya

ସିରିଜର ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳ 6 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 191 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।  ଏହାର ଜବାବରେ ଆୟୋଜକ ଦଳ 18.5 ଓଭରରେ ମାତ୍ର 126 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଅଲ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମସ୍ତ ବୋଲର ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦୀପକ ହୁଡା ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି କିୱି ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିଲେ।  ସେ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର 2.5 ଓଭରରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।  ଏହି ସମୟରେ ସେ ମାତ୍ର 10 ରନ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି 3.52 ଇକୋନମି ହାରରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : "କେବଳ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମହାନ ଖେଳାଳି ନୁହନ୍ତି" ନିଉଜିଲାଣ୍ଡ ର ପରାଜୟ ପରେ ଅଜବ ବୟାନ୍ ଦେଲେ ଟିମ୍ ସାଉଦୀ, କହିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିଏ ଯେ...

ରୋହିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଦୀପକଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବର୍ବାଦ !

ଦୀପକ ହୁଡା ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, ଯଦିଓ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକ ଅଂଶ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିନଥିଲେ। 

deepak hooda

କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳାଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ବେଞ୍ଚରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ରୋହିତ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦଳ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଖେଳାଳି ବୋଲି ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି।