ନିଜ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚ ରେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ମାରିଲେ ଶତକ, ଏବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି 3 ଟି ବଡ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇ ପାରିବ

  1. Home
  2. Cric Special

ନିଜ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚ ରେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ମାରିଲେ ଶତକ, ଏବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି 3 ଟି ବଡ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇ ପାରିବ

arjun tendulkar and team india


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପୁଅ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି 2022-23 ସିଜନରେ ଡେବ୍ୟୁ କରି ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ 12 ଟି ଚୌକା ଓ 2 ଟି ଛକା ରହିଛି। ସେ ଗୋଆ ପାଇଁ ଖେଳିବାବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

arjun tendulkar made a debut hundred on ranji trophy

ଅର୍ଜୁନ ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଏକ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି 3 ଟି ବଡ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ।

1) ଲେଫ୍ଟହେଣ୍ଡ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଶେଷ ହେବ :

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ସନ୍ଧାନରେ ରହିଛି। ଟି ନଟରାଜନ୍ ଏବଂ ଖାଲିଲ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳିମାନେ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାବରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଖରାପ ଫିଟନେସ୍ ହେତୁ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଦଳରେ ନିୟମିତ ସାମିଲ୍ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକରରେ ଏକ ନୂତନ ବାମହାତ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ପାଇପାରିବ। କାରଣ ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ମାତ୍ର 23 ବର୍ଷ ବୟସ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଏକ ଉତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ହେବେ।

2) ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ମିଳିବ ଏକ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର :

ଏକ ଦଳ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପାଇଁ ହେଲେ ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। କାରଣ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବୋଲିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଶୈଳୀରେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଡେବ୍ୟୁରେ ଏକ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, ଯଦି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସେ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ତେବେ ସେ ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

3) ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ମିଳିବ ଉତ୍ତମ ଫିନିଶର :

ଯେକୌଣସି ଦଳରେ ଶେଷ ଓଭରରେ ଇନିଂସକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଆବଶ୍ୟକ, ଯିଏ ବୋଲିଂ କରିବା ସହିତ ବିସ୍ପୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତି। ନିକଟରେ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଲୋୟର ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ବେଳେବେଳେ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ବ୍ୟାଟିଂ ବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଫିନିଶର ଭୂମିକାରେ ଭଲ ଖେଳି ପାରିବେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ଅଶ୍ୱିନ-କୁଲଦୀପଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ବାଂଲାଦେଶର ଉଡ଼ାଇଲା ହୋସ, ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ KL ରାହୁଲଙ୍କୁ କଲେ ଟ୍ରୋଲ୍