CSK vs RCB: ଜିତିବା ମ୍ୟାଚ କୁ ହାରିବା ପରେ ଧୋନି ହେଲେ କ୍ରୋଧିତ, ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ କଲେ ଦାୟୀ, ପଢନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ

  1. Home
  2. IPL Top News

CSK vs RCB: ଜିତିବା ମ୍ୟାଚ କୁ ହାରିବା ପରେ ଧୋନି ହେଲେ କ୍ରୋଧିତ, ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ କଲେ ଦାୟୀ, ପଢନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ

csk vs rcb dhoni said


କ୍ରିକେଟ ଖବର: ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ଫେରିବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଗୋଟିଏ ବିଜୟ ପରେ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ହାରିଛି। ପୁଣେରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ 13 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ CSK ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ RCB କୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରିଥିଲା। RCBର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିବାରୁ ବଂଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ମହିପାଲ ଲୋମର 42 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ 38, ବିରାଟ କୋହଲି 30 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।  ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ RCB ବୋର୍ଡରେ ମୋଟ 173 ରନ୍ ହୋଇଥିଲା। 

174 ରନ୍ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା CSK ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଡିଭନ୍ କନୱେ ଏବଂ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଚେନ୍ନାଇକୁ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ। ଉଭୟ ପାୱାରପ୍ଲେରେ 51 ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଦଳ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ ସାମ୍ନାରେ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାରେ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା।  ସିଏସକେ ପାଇଁ କନୱେ 56 ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ମୋଇନ ଅଲି 34 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆରସିବି ପାଇଁ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ପରେ ଏମଏସ ଧୋନି କହିଛନ୍ତି:

dhoni toss

'ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ସ୍କୋରରେ ଅଟକାଇଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ଆମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଭଲ ଖେଳ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବୋଲିଂ ଏବଂ 20 ଓଭର ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି, ପିଚର ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ତାହା ଆପଣ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍। ଯାହା ଆମର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ଯଦି ଆମର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ପ୍ରଥମରୁ ଟିକେ ଭଲ ଖେଳିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଶେଷ ଓଭରରେ ଏତେ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇନଥାନ୍ତା।

CSK ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଆରସିବି ଦଳ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଚେନ୍ନାଇକୁ ଆଉ ଏକ ପରାଜୟ ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ରାସ୍ତା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି।