ପାକିସ୍ତାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ୍, କହିଲେ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ପାଦ ଧୂଳି ସହ ମଧ୍ୟ ସମାନ ନୁହନ୍ତି ଏହି ଭାରତୀୟ ଘାତକ ବୋଲର୍

  1. Home
  2. Cric Special

ପାକିସ୍ତାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ୍, କହିଲେ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ପାଦ ଧୂଳି ସହ ମଧ୍ୟ ସମାନ ନୁହନ୍ତି ଏହି ଭାରତୀୟ ଘାତକ ବୋଲର୍

Bumrah


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର: ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୁଳନା ହେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା। ସବୁ ସମୟରେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ତୁଳନା କରାଯାଇଥାଏ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଦ୍ରୁତତମ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ଅଛନ୍ତି।  ଆହତ କାରଣରୁ ବୁମରା ବର୍ତ୍ତମାନ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି।  ଏଥି ସହିତ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୁଳନା କରିବା ଆଉ କେଉଁ ବୋଲର୍ ଭଲ ତାହା କହିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର।

ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅବଦୁଲ ରଜାକ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ଅଜବ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଅବଦୁଲ୍ ରଜାକ୍ ଅଲଗା ଭାବନ୍ତି। ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ବୁମରା ତାଙ୍କ ଦେଶର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ସହ ସମାନ ନୁହଁନ୍ତି।  ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିଭି ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ବେଳେ ରଜାକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାହିନ୍ ବହୁତ ଭଲ, ବୁମ୍ରା ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖେ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ।

 Bumrah and saheen

ନାସିମ ଶାହା, ହରିସ ରାଉଫ ଏବଂ ଶାହିନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଏ ଭଲ ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ରଜାକ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ତିନିଜଣ ଭଲ। ତେବେ ବୁମରାଙ୍କ ବିଷୟରେ ରଜାକ ଏଭଳି ବିବୃତ୍ତି କରିବା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ 2019 ରେ, ରଜାକ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ "ବେବି ବୋଲର" ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ଯଦି ସେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତେ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ: ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ନିଜର ସଚ୍ଚୋଟତା ସହିତ ଜିତିଲେ ସଭିଙ୍କ ହୃଦୟ, ଏହି ଘଟଣାକୁ ମେହି ନିଜକୁ କଲେ ଦାୟୀ, କହିଲେ ଏମିତି

ବୁମରା ଏବଂ ଶାହିନ୍ ଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ :

29 ବର୍ଷୀୟ ବୁମରା 30 ଟି ଟେଷ୍ଟରେ 128 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ 72 ଟି ଓଡିଆରେ 121 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ 60 ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ 70 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।  ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ 25 ଟି ଟେଷ୍ଟରେ 99 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ 32 ଟି ODI ରେ 62 ୱିକେଟ୍ ଏବଂ 47 ଟି -20 ରେ 58 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।