ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବଦଳରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ହୋଇପାରିବେ ସାମିଲ, ଜଣେ ତ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତେଇଛନ୍ତି

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବଦଳରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ହୋଇପାରିବେ ସାମିଲ, ଜଣେ ତ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତେଇଛନ୍ତି

Pandya


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।  ଦଳ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଦଳରେ ନୂତନ ଏବଂ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଭାରତୀୟ ଦଳର ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ 2022 ପରଠାରୁ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ ପରଠାରୁ ସେ ଲଗାତାର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

pandya on flop players

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ ତଥାପି କିଛି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରିଛନ୍ତି।  ସେମାନେ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଏହିପରି 3 ଜଣ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ବିଷୟରେ....

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ପାରନ୍ତି ଏହି 3 ଜଣ ଅଲରାଉଣ୍ଡର :

1) ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର :

Arjun

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପୁଅ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରନ୍ତି। ଅର୍ଜୁନ ହାର୍ଦିକଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର  ଅଟନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେ ତାଙ୍କ ପରି ବିସ୍ଫୋରକ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ। ଅର୍ଜୁନ ତାଙ୍କ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ସମୟରେ ନିକଟରେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ସେହି ଦିନଠାରୁ ସେ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି।

2) ରାଜ ଅଙ୍ଗଦ ବାୱା :

Raj angad bawa

ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଇସିସି ଅଣ୍ଡର -19 2022 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିବା ରାଜ ଅଙ୍ଗଦ ବାୱାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି।  ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ପାରନ୍ତି ସେ। ରାଜ ତାଙ୍କର ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। ଏହା ସହିତ, ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ କିଛି ବଡ ସଟ୍ ଖେଳିବାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି ଅଛି। 19 ବର୍ଷୀୟ ରାଜ ଗତ ବର୍ଷ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳି ନିଜର ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଅଣ୍ଡର -19 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରାଜ 6 ଟି ଇନିଂସରେ 252 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଏକ ଶତକ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହା ସହିତ ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ 9 ୱିକେଟ୍ ରହିଛି।

3) ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର :

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିବା ଯୁବ ଖେଳାଳି ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ମଧ୍ୟ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ କାରଣରୁ ଦଳରୁ ବାହାରେ ଥିଲେ, ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଖେଳୁଥିଲେ।

Venkatesh-Iyer-Hardik-Pandya

ତେବେ ଆୟର୍ ସେହି ସୁଯୋଗଗୁଡିକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଦୁପଯୋଗ କରିପାରିନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲରେ ଭେଙ୍କଟେଶଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜବରଦସ୍ତ ହୋଇଛି। କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ସେ ବହୁତ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳାଇ ପାରେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଋଷଭ ପନ୍ତ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି, କବଜା କରିଥିବା ଜମି ହଟାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି...