T20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ବଦଳିଯିବ ଭାରତର ଓପନିଂ ଯୋଡି, ଏହି ୩ ଜଣ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଭବିଷ୍ୟତରେ ଓପନର୍

  1. Home
  2. Cric Special

T20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ବଦଳିଯିବ ଭାରତର ଓପନିଂ ଯୋଡି, ଏହି ୩ ଜଣ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଭବିଷ୍ୟତରେ ଓପନର୍

ind rohit opernrs


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ସର୍ବଦା ନିଜର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଓପନର୍ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ପରି ଓପନର୍ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖିଛି । ଏହି ଓପନର ତାଲିକାରେ ଅତୀତରେ ଅନେକ ନାମ ଆସିବ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନର କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏପରି ଓପନର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଭାଗିଦାରୀ କରିପାରିବେ।

୧) ଇଶାନ କିଶାନ୍ :

ishan

ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ପାର୍ଟନର ଇଶାନ କିଶାନ୍ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଓପନ ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି। ଜଣେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ସେ ଆରମ୍ଭରୁ ନୂଆ ବଲ୍ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରି ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଧୂମ ପ୍ରହାର କରନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ସେ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନକୁ ପକ୍କା କରିପାରିବେ, ତେବେ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଓପନିଂ ପାର୍ଟନର ହୋଇପାରିବେ। ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟିଂ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା, ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେ ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିବେ।

୨) ଶୁଭମାନ ଗିଲ୍ :

shubman gill 98 not out

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୧ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୬ ଟି ୱାନଡେ ଖେଳିଥିବା ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଓପନର୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ପାରିବେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପାଇଁ ସେ ଆଇସିସି ଅଣ୍ଡର -୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୧୮ ରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଶୁଭମନ ହିଟମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭଳି ତୋଫାନ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। ଶୁଭମନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ହାରିଯାଉଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାର କ୍ଷମତା ତାଙ୍କର ଅଛି, ୨୦୨୦ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଗବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ତାଙ୍କୁ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଓପନିଂ ପାର୍ଟନର କରାଯାଏ ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ।

୩) ରିଷଭ ପନ୍ତ : 

pant bad shot out

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଓପନର୍ ହେବାର ଗୁଣ ରହିଛି। ରିଷଭ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଯେପରି ଭାବରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି, ତାହା ଦେଖିଲେ ଲାଗେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଓପନର୍ କରାଯାଇପାରେ। ଅନ୍ୟପଟେ ୨୦୧୩ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦଳ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଖେଳୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟିଂ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ସେ ଆହୁରି ବିସ୍ଫୋରକ ଢଙ୍ଗରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ରିଷଭ ପନ୍ତ ଠିକ୍ ସେହିପରି ହୋଇ ପାରିବେ।