ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର T20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ହେବ ଶେଷ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ମିଳିବ ନାହିଁ ଆଉ ସ୍ଥାନ !

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର T20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ହେବ ଶେଷ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ମିଳିବ ନାହିଁ ଆଉ ସ୍ଥାନ !

ind team


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞ ଦଳ ସହିତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଦଳରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ଅନ୍ୟ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ଧାଡିରେ ରହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆଜି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ କହିବୁ ଯେଉଁମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପରେ ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଟି-20 ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖାଯିବେ ନାହିଁ। 

ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳି ହେବେ ଦଳରୁ ଆଉଟ୍ :

1 : ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ

Dinesh Karthik

37 ବର୍ଷୀୟ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ୱିକେଟ୍ କିପର ତଥା ଫିନିସର ଭାବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ ଯୁବ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମାନ ସ୍ଥିତି ରହିବ ବୋଲି କହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ବାସ୍ତବରେ ଦଳର ପରିଚାଳନା ତଥା ଅଧିନାୟକ ଅନେକ ଥର କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରିଷଭଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଇଶାନ କିଶାନ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଅଛନ୍ତି। ଏମାନେ ବି ଜଣେ ଜଣେ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟର୍ ବିକଳ୍ପ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡି.କେଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ରହିଛି। ସେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 4 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 14 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରାଯିବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। 

2 : ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ :

ravichandran aswin

ଭେଟେରାନ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ମନୋନୀତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା କମ୍ ମନେହୁଏ। ବାସ୍ତବରେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି।ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଅଶ୍ୱିନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 4 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 3 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଇକୋନମି ହାର 8.15 ରହିଛି। ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି, ତେଣୁ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପରେ  ଦଳରୁ ବାହାରର ବାଟ ଦେଖାଯିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। 

3 : ମହମ୍ମଦ ଶାମି :

Shami

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଶାମି ମଧ୍ୟ ଆମ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଅତୀତରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇନଥିଲେ। ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳ ଘୋଷଣା ହେବାପରେ ଶାମି ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଭାବରେ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଆହତ ହେବା ପରେ 15 ଜଣିଆ ଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଟି-20 ଫର୍ମାଟରେ ସ୍ଥାନ ନ ଦେବା ପାଇଁ ଚୟନକର୍ତା ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ବୁମରା ଦଳକୁ ଆସିଲେ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କୁ ଆଉ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।