T20 WC 2022 ପାଇଁ ଏହି 3 ଜଣ ବୋଲର ହର୍ଷଲ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ BCCI ଦେଲାନି ସ୍ଥାନ

  1. Home
  2. Cric Special

T20 WC 2022 ପାଇଁ ଏହି 3 ଜଣ ବୋଲର ହର୍ଷଲ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ BCCI ଦେଲାନି ସ୍ଥାନ

harshal and bhuvneshwar


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କୁ ଡେଥ୍ ଓଭରର ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ବୋଲର୍ କୁହାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଚଳିତବର୍ଷ ସେମାନେ ଯେଉଁ ପ୍ରକାରର ବିପକ୍ଷ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବୋଲିଂ ପକାଇ ନିଜର ଲାଇନ ଲେନ୍ଥ ଭୁଲିଛନ୍ତି, ତାହା ବାସ୍ତବ ଆଲୋଚନା ଯୋଗ୍ୟ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୋଲିଂ ବେଳେ ହର୍ଷଲ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏତେ ଛକା ଖାଇଛନ୍ତି ଯେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ତାଙ୍କ ପୁରା କ୍ୟାରିୟରରେ ସେତେଟା ଛକା ବିପକ୍ଷ ଦଳକୁ ବୋଲିଂ ପକାଇ ଦେଇ ନ ଥିବେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ହର୍ଷଲ 28 ଟି ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର 31 ଟି ଛକା ବିପକ୍ଷ ଦଳକୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି 3 ବୋଲରଙ୍କ ନାମ କହିବୁ ଯେଉଁମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ହର୍ଷଲ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତେ।

1) ଦୀପକ ଚହର :

deepak chahar vs zim

ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ନିକଟରେ ନୂଆ ବଲକୁ ଟର୍ଣ୍ଣ କରିବାର କଳା ରହିଛି ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଦଳ ପାଇଁ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଦୀପକ ଚହର ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। କାରଣ ଅତୀତରେ ଦୀପକ ଚହର ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ମେଗା ନିଲାମରେ ଚହରଙ୍କ ଉପରେ ପାଣି ପରି ଟଙ୍କା ଢାଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ।

2) ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର :

shardul-thakur

ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର। ସେ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଏକ ଉତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥାନ୍ତେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ ସହିତ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂରେ ସହଯୋଗ କରିପାରିଥାନ୍ତେ। ସମ୍ପ୍ରତି, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ଫର୍ମ ବହୁତ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଛି। ସେ ଜଣେ ୱିକେଟ୍ ଟେକର୍ ବୋଲର୍, ତେଣୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପିଚକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତେ। ଏହା ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂକୁ ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ କରିପାରିଥାନ୍ତା।

3) ଟି ନାଟରାଜନ୍ :

T NATARAJAN

ୟର୍କର କିଙ୍ଗ୍ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଟି ନାଟରାଜନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ପରି ଏକ ବଡ ମଞ୍ଚରେ ତାଙ୍କ କଳାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ତଥାପି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଟି ନାଟାରାଜାନଙ୍କ ନାମକୁ ବିଚାର କରୁନାହାଁନ୍ତି। ଯଦି ନଟରାଜନ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଦଳ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂର ସଦୁପଯୋଗ କରିଥାନ୍ତା। ସେ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପିଚରେ ରାଜ୍ କରିଥାନ୍ତେ। କିନ୍ତୁ ଚୟନକର୍ତା ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ଵକପ ପାଇଁ ଚୟନ କରି ନାହାନ୍ତି।