ବିରାଟଙ୍କ ୧୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟକୁ ସ୍ପେସିଆଲ କରିବା ପାଇଁ ରୋହିତ କହିଲେ ହୃଦୟ ଜିତିବା କଥା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ

  1. Home
  2. Cric Special

ବିରାଟଙ୍କ ୧୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟକୁ ସ୍ପେସିଆଲ କରିବା ପାଇଁ ରୋହିତ କହିଲେ ହୃଦୟ ଜିତିବା କଥା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ

Rohit and virat


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ମୋହାଲିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର।  ଏହା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ୧୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍, ଯାହାକୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ରୂପେ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ନୂତନ ଭାବେ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଏପରି ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିବ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର ୧୦୦ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ସମେତ ସମଗ୍ର ଭାରତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି।  ଏଥିସହିତ ହିଟମାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ସେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହାତଛଡ଼ା କରିବେ ନାହିଁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା କ’ଣ କ'ଣ କହିଛନ୍ତି ଜାଣିବା...

Rohit and virat

ବାସ୍ତବରେ, ମୋହାଲି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ, କୋହଲିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହି ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଦଳକୁ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରଖିବାର ଶ୍ରେୟ କୋହଲିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ହିଟମ୍ୟାନ୍ କହିଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ୧୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ବିଷୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋହଲିଙ୍କର ଏହି ଯାତ୍ରା ବହୁତ ଲମ୍ବା ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରହିଛି। ସେ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ବହୁତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।  ସେ ଦଳରେ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦଳ ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛି। ଆମେ ତାଙ୍କର ୧୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟକୁ ବହୁତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତ ଯାହା ହାସଲ କରିଛି ସେଥିରେ ସେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

Rohit and virat

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ଇନିଂସକୁ ସ୍ମରଣ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସେ ୨୦୧୩ ରେ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଶତକ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ମୁଁ ଦଳ ଅନୁଯାୟୀ କହିବି, ତେବେ ବିରାଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୨୦୧୮ ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପାଇଥିବା ବିଜୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିଲା। ଯଦି ମୁଁ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ କହିବି, ତେବେ ବିରାଟ ୨୦୧୩ ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଶତକୀୟ ପାରି ଖେଳିଥିଲେ, ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ଇନିଂସ ଥିଲା।