ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ୍ କହିଲେ ଭାରତ କାହିଁକି ସେମିଫାଇନାଲ୍ ହାରିଲା ? ପାକିସ୍ତାନ କୁ ସପୋର୍ଟ କରି ଭାରତ କୁ କଣ କହିଲେ ହେଡେନ୍?

  1. Home
  2. Cric Special

ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ୍ କହିଲେ ଭାରତ କାହିଁକି ସେମିଫାଇନାଲ୍ ହାରିଲା ? ପାକିସ୍ତାନ କୁ ସପୋର୍ଟ କରି ଭାରତ କୁ କଣ କହିଲେ ହେଡେନ୍?

matthew hayden on india


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଫାଇନାଲରେ ସମସ୍ତେ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ ଏବଂ ତାହାର ଚୀର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା। ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଖେଳପ୍ରେମୀମାନେ ଆଗ୍ରହୀ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାହା ଆଉ ହେଲା ନାହିଁ।

hayden

ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ ଭାରତର ପରାଜୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତ କାହିଁକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରୁ ବାଦ ପଡିଛି ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ୍ କହିଲେ ଭାରତ କାହିଁକି ସେମିଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଲା ?

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏକ ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା।  ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ଖେଳକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଖେଳିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ ପରାଜୟ ପରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ଦଳର ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। 

Eng vs Ind

କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କରିଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଭୁଲ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ସେ ଭାରତର ଏକାଦଶରେ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲରଙ୍କ ଅଭାବକୁ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, “ଭାରତ ନିକଟରେ ଷଷ୍ଠ ବୋଲରଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ନଥିଲା। ଆମ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ନିକଟରେ ଷଷ୍ଠ ଏବଂ ସପ୍ତମ ବୋଲରଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଅଛି।  ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଖରେ ବି ଏହି ବିକଳ୍ପ ରହିଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳରେ ଏହି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ମୋଏନ୍ ଅଲି ଏବଂ ଆଦିଲ ରସିଦ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ନିକଟରେ ଶାଦବ ଖାନ ଏବଂ ନୱାଜଙ୍କ ଭଳି ସ୍ପିନର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ନିକଟରେ ଏହା ନାହିଁ। ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ହାରିଲା।