ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କାରଣରୁ ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ହେଲା ନଷ୍ଟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

  1. Home
  2. Cric Special

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କାରଣରୁ ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ହେଲା ନଷ୍ଟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

pandya returns


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ ହେଉଛି ଏସିଆ କପ୍, ଯାହା ଅଗଷ୍ଟ 27 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହା ପରେ, ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ପଡିବ।  ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଏବଂ ଫର୍ମ ଦଳ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। 

ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି କିଛି ସମୟ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଅନେକ ସିରିଜରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ୟତମ। ଏହି ଖେଳାଳି ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଥରେ ଖରାପ ଫର୍ମ ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ଆଘାତ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଆଇପିଏଲ 2022 ରେ ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତାଇଥିଲେ, ଏହା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ସେ। 

ind vs wi 3rd t20 pandya records

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହେବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ନିୟମିତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହି 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କାରଣରୁ ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର୍ ହେଲା ନଷ୍ଟ :

1) ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର:

shardul-thakur

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ଭାରତ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ମହାନ ବୋଲର ମଧ୍ୟ ପାଇବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନିୟମିତ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ, ଯିଏ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଖେଳାଳି ଦଳ ବାହାରେ ରହିପାରନ୍ତି।  ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇପାରେ। 

2) ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର:

Venkatesh-Iyer

ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ପରେ ଆଉ ଏକ ଷ୍ଟାର୍ ଖେଳାଳି। ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନିୟମିତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

3) ଶିବମ୍ ଦୁବେ:

Shivam-Dube

ଅନେକ ଥର ଶିବମ୍ ଦୁବେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି।  ବିଶେଷକରି ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଏହି ଖେଳାଳି ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦଳରେ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଶିବମ ଦୁବେ ମଧ୍ୟ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।