ଏହି 3 ଟି କାରଣ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସ୍ଥାନ, 2 ନମ୍ବର କାରଣ ତ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ !

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି 3 ଟି କାରଣ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସ୍ଥାନ, 2 ନମ୍ବର କାରଣ ତ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ !

sanju samson in team india


କ୍ରିକେଟ ଖବର : 2015 ମସିହାରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ମାତ୍ର 16ଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ସେ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଆଉ ଦ୍ଵିତୀୟ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆ ଯାଇନାହିଁ। ତେବେ କାହିଁକି ବାରମ୍ବାର ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି ସେହି କାରଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା। 

କାରଣ :- 1:

Risabh pant and sanju

ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଚୟନ ନକରିବାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଚୟନ। ରିଷଭ ଜଣେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବା ସହିତ ଓପେନିଂ ଆଉ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଉତ୍ତମ ଫିନିସର୍ ଅଟନ୍ତି। ଯଦି ସାମଗ୍ରିକ ଟି -20 ଫର୍ମାଟ ଦେଖିବା, ତେବେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ରେକର୍ଡ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବହୁତ ଭଲ ଅଛି। 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : 11 ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ, କୋହଲି-ରାଇନା ଜାଣିଶୁଣି ବିଶ୍ୱକପ ଟ୍ରଫିକୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ପିଟି ଦେଇଥିଲେ

କାରଣ :- 2 : 

Sanju samson

ଦଳ ପରିଚାଳନା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା କିମ୍ବା ବିରାଟ କୋହଲି ହୁଅନ୍ତୁ, ସେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ସପକ୍ଷରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ 2015 ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ସାମସନ୍ 7 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମାତ୍ର 16 ଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି।

କାରଣ :- 3 :

sanju and shreyas

ଇଶାନ କିଶନ, ରିଷଭ ପନ୍ତ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଉତ୍ଥାନ ସଞ୍ଜୁଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନିମ୍ନଗାମୀ କରୁଛି। ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଛି।