ଜଣା ଅଜଣା ରେ ହେଉ ପଛେ, ଏହି 4 ଜଣ ଘାତକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟାୟ କରିଥିଲେ ଧୋନି, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

  1. Home
  2. Cric Special

ଜଣା ଅଜଣା ରେ ହେଉ ପଛେ, ଏହି 4 ଜଣ ଘାତକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟାୟ କରିଥିଲେ ଧୋନି, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

dhoni and 4 players


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନି ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ସେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି। ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦୀର୍ଘ କ୍ୟାରିଅରରେ ଏମଏସ ଧୋନି ଅନେକ ଯୁବ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ପଣ୍ଡିତମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଧୋନି ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |  କଠିନ ସମୟରେ ସେ ରୋହିତଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପକା କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  ରୋହିତଙ୍କୁ ODI କ୍ରିକେଟରେ ଓପେନିଂ କରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଏମଏସ ଧୋନି ଦେଇଥିଲେ। ଆଉ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ରୋହିତଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ, ଆଜି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଆମେ ଏପରି 4 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା, ଯାହାଙ୍କୁ ଧୋନି କେବେ ସମର୍ଥନ କରିନଥିଲେ |

୧) ଇରଫାନ୍ ପଠାନ୍ :

irfan pathan lashes out at csk for worst ever ipl start

ଇରଫାନ୍ ପଠାନ୍ ଏକଦା 'ସୁଲତାନ୍ ଅଫ୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍' ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ଏବଂ ସୁଇଙ୍ଗ୍ ବଲ୍ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଘାଇଲା କରିଥଲେ। ସେ 2007 ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରମୁଖ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଆଘାତ ହେତୁ ଦଳରୁ ବାହାରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିନଥିଲେ।  ସେ ଘରୋଇ ସ୍ତରରେ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଆଉ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିନଥିଲେ।  ଇରଫାନ ପଠାନ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏମଏସ ଧୋନି ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିନଥିଲେ।

୨) ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା :

Robin Uthappa

ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଏବଂ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2007 ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ହରାଇଲେ |  ଯଦିଓ ସେ ତାଙ୍କ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ଅନେକେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶିଖର ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |  ଇରଫାନ୍ ପଠାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପରି ଉଥାପ୍ପାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଦଳରେ ରହିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଥିଲେ ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ସୁଯୋଗ ପାଇ ନଥିଲେ। ଧୋନି ଅଧିନାୟକ ଥିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନଥିଲେ।

୩) ଅଜିତ ଅଗରକର :

ajit agarkar

2006-07 ରୁ ଅଜିତ ଅଗ୍ରକର ଭାରତର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ |  ତାଙ୍କର ଗତି ଥିଲା ଏବଂ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନକରି ବଲକୁ ଉଭୟ ଉପାୟରେ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିପାରନ୍ତି ସେ। ଗାଙ୍ଗୁଲି ତାଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବୋଲର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏମଏସ ଧୋନି ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ସେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇନଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ଓହରି ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଆଉ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିନଥିଲେ।

୪) ୟୁସୁଫ୍ ପଠାନ୍ :

Yusuf and Ifran

ୟୁସୁଫ୍ ପଠାନ୍ ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିଲେ |  ସେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ ଟି20 2007 ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ।  ବାସ୍ତବରେ, ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସିଜନରେ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ​​| ସେ 2008 ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ |  ୟୁସୁଫ୍ ଭାରତର 2011 ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଜେତା ଦଳର ଅଂଶ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିଲା |  ୟୁସୁଫଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।