ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳି, 39 ବଲ୍ ରେ କଲେ 102 ରନ୍, ତାପରେ ମଧ୍ୟ ଏସିଆ କପ ରେ ମିଳିଲା ନାହିଁ ସୁଯୋଗ

  1. Home
  2. Cric Special

ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳି, 39 ବଲ୍ ରେ କଲେ 102 ରନ୍, ତାପରେ ମଧ୍ୟ ଏସିଆ କପ ରେ ମିଳିଲା ନାହିଁ ସୁଯୋଗ

mayank-agrawal


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ଭାରତରେ ଅନେକ ଖେଳ ଖେଳାଯାଏ, କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ। କାରଣ ଭାରତର ଲୋକମାନେ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଭାରତରେ ସବୁବେଳେ କିଛି ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଏ ଏବଂ ଯେଉଁ ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଏ। 

ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏପରି ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଖିଥିବେ, ଯେଉଁମାନେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସର୍ବଦା ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥା’ନ୍ତି, ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇନଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ, ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ଟାର୍ଗେଟ କରନ୍ତି। ଆଉ ଚୟନକର୍ତାଙ୍କୁ ଅନେକ କଥା କୁହନ୍ତି। 

ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଏପରି ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ସର୍ବଦା ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବିସ୍ଫୋରକ ଶୈଳୀରେ ମଧ୍ୟ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ତଥାପି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଉ ନାହାନ୍ତି। ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଚୟନକର୍ତାମାନଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଏହି ଖେଳାଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଛନ୍ତି ଫର୍ମରେ :

ଆଜିକାଲି ଭାରତରେ ଏକ ଟି -20 ଲିଗ୍ ଖେଳାଯାଉଛି ଯାହାର ନାମ ମହାରାଜା ଟ୍ରଫି। ଏହି କ୍ରମରେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟର ବୋଲିଂ ଏବଂ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହି ଲିଗର ଦ୍ୱାଦଶ ମ୍ୟାଚ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଏବଂ ଶିବାମୋଗଗା ଷ୍ଟ୍ରାଇକର୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା |

mayank

ସେହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ତଥା ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ବିସ୍ଫୋରକ ଢଙ୍ଗରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଶତକ ପରେ, ମୟଙ୍କ ଚାରିଆଡେ ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର ସାଜିଛନ୍ତି। ଏହି ଶତକରେ ସେ, 10 ଟି ଚୌକା ଏବଂ 6 ଟି ଉଚ୍ଚ-ଛକା ମାରିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଦଳ 9 ୱିକେଟ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିପୁଳ ବ୍ୟବଧାନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। 

39 ବଲରେ ମୟଙ୍କ ଶତକ ମାରିଥିଲେ : 

ଶିବାମୋଗା ଷ୍ଟ୍ରାଇକର୍ସ ବିପକ୍ଷ ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ 49 ବଲରେ 102 ରନର ଏକ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଶତକ ପୂରଣ କରିବାକୁ ମାତ୍ର 39 ବଲ ନେଇଥିଲେ। ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ 10 ଟି ଚୌକା ଓ 6 ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ 16 ଟି ବଲରେ 76 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।