ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଛୁଟି ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ନେଇ BCCI ନେବାକୁ ଯାଉଛି ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଜାନୁଆରୀ ରୁ ହେବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତନ

  1. Home
  2. Cric Special

ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଛୁଟି ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ନେଇ BCCI ନେବାକୁ ଯାଉଛି ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଜାନୁଆରୀ ରୁ ହେବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତନ

bcci made a decision about hardik pandya


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-20 ସିରିଜରେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିବା ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଏହି ସମୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି:

କୁହାଯାଇଛି ଯେ BCCI ଜାନୁଆରୀରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ସ୍ଥାୟୀ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶୀଘ୍ର ଅବସର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ସମସ୍ତେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା ରଖିଥିଲେ ଯେ 15 ବର୍ଷ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ସେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ କରାଇବେ। କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଶାକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହା ଫଳରେ ବିସିସିଆଇ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ପଦ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କଠୁ ଆଣି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି। 

kohli and hardik pandya against pakistan

ଏଥି ସହିତ, ରୋହିତଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ମଧ୍ୟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ନୀରବ ରହିଥିଲା, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଟ୍ରୋଲ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।  ଏଥି ସହିତ, ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଭବିଷ୍ୟତର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦେଖାଯିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି। 

pandya on virat kohli

ସୂଚନା ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଛନ୍ତି। ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ 33 ବଲରେ 63 ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି 17 ନଭେମ୍ବରରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି।