BCCI କହିଲା "ଆମେ କେବେ କାହାକୁ ଅବସର ନେବାକୁ କହୁ ନାହିଁ, ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି, କୋହଲି-ରୋହିତ T20 ଦଳରୁ...

  1. Home
  2. Cric Special

BCCI କହିଲା "ଆମେ କେବେ କାହାକୁ ଅବସର ନେବାକୁ କହୁ ନାହିଁ, ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି, କୋହଲି-ରୋହିତ T20 ଦଳରୁ...

Bcci


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ, 2024 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ, ଆମେ ଏଥର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା କିଛି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଦଳକୁ ଦେଖିବା ନାହିଁ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟର ଅଧିନାୟକ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ନିକଟ ଅତୀତରେ ଅଧିନାୟକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଯୋଜନା କରୁଛି। 

ଏହା ସହିତ ଅଲଗା ଅଲଗା ସୀମିତ ଓଭର ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଚାହିଦା ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମୟରେ, ରୋହିତଙ୍କ କେବଳ ବଢୁଥିବା ବୟସ ନୁହେଁ ବରଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟରେ ଅଛନ୍ତି।

Rohit Sharma batting

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ପରିଚାଳନା ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଛି।  ନ୍ୟୁଜ୍ 18 କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ବିସିସିଆଇର ଏକ ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ବିସିସିଆଇ କେବେବି କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅବସର ନେବାକୁ କହେ ନାହିଁ। ଏହା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ହଁ, 2023 ରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଅଳ୍ପ କିଛି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟରମାନେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ T20 ଖେଳୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟରଙ୍କୁ ଆପଣ ଦେଖିବେ ନାହିଁ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : IND vs BAN ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ରହିଛି WTC ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ, ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ହେଲେ ଭାରତକୁ ଜିତିବାକୁ ହେବ ଏତିକି ମ୍ୟାଚ

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-20 ସିରିଜକୁ 1-0ରେ ଜିତିଛି।  ଏକାଧିକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫର୍ମାଟରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଧିନାୟକ ଥିବା ଇଂରାଜୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଟେମ୍ପଲେଟ୍ ଅନୁସରଣ କରିବାର ବିସିସିଆଇ ଚିନ୍ତା କରୁଛି। 

Virat Kohli

ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ଦଳ କ୍ରିକେଟର ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଶୈଳୀକୁ ବିକଶିତ କରିବା ଉଚିତ୍ ଯାହା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବୁଝନ୍ତି। ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇପାରନ୍ତି, ବିସିସିଆଇ ମଧ୍ୟ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଛାଡିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ନାମ 2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଯୋଜନାରେ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।