T-20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ 2024 ରେ ବଦଳିଯିବ ଭାରତୀୟ ଦଳ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୁବ ନୂଆ ଦଳ ସହ ଖେଳିବ ଭାରତ, BCCI ରୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ସୂଚନା

  1. Home
  2. Cric Special

T-20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ 2024 ରେ ବଦଳିଯିବ ଭାରତୀୟ ଦଳ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୁବ ନୂଆ ଦଳ ସହ ଖେଳିବ ଭାରତ, BCCI ରୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ସୂଚନା

rohit-kohli


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ସୂଚନା ରହିଛି ଯେ, ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଟି-20 ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଟି -20 ଦଳରୁ ବାହାର କରାଯିବ। 

pandya on flop players

ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ରୋହିତ, କୋହଲି ଏବଂ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ମାସ ଗୁଡ଼ିକରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ଦଳରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯିବ। ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ, ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆଗାମୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ। ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଅଧିନାୟକ ରୂପେ ଚୟନ କରାଯିବ। 

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ କେବେବି କାହାକୁ ଅବସର ନେବାକୁ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ସେହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି। ଯଦିଓ 2023 ରେ ଅନେକ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟରମାନେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅବସର ନେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଅଧିକାଂଶ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ ନାହିଁ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାହାରିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଏହି କାରଣରୁ BCCI ନେଲା ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ପଢ଼ନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ

Virat Kohli

ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଭାରତରେ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି କେବଳ ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଶେଷ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ହୋଇପାରେ। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପରି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଭାରତରେ ବିଶ୍ୱକପ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।