T20 WC 2022: ଜିମ୍ବାୱେ କୁ ହରାଇବା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ନୁହଁ ବରଂ ଏହି ଦଳ ସହ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ !

  1. Home
  2. Cricket News

T20 WC 2022: ଜିମ୍ବାୱେ କୁ ହରାଇବା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ନୁହଁ ବରଂ ଏହି ଦଳ ସହ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ !

which team against india will play semi-final t20 wc 2022


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର 37 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରି ମ୍ୟାଚକୁ 35 ରନରେ ଜିତିଥିଲା। ଗ୍ରୁପ 1 ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଦଳ ମୋଟ 5 ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି 7 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଆଭାସ ମିଳୁଛି। 

ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାହା ସହିତ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିପାରେ:

point table t20 wc

ଗ୍ରୁପ୍ -1 ରୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରେ, ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗ୍ରୁପ୍ -1 ରୁ ନମ୍ବର -2 ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ନିଶ୍ଚିତ, କାରଣ କଙ୍ଗାରୁଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଇଂରାଜୀ ଦଳର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଗ୍ରୁପ୍ -1 ରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବେ। 

କଣ କହୁଛି ICC ର ସମୀକରଣ ?

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯଦି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ପରାସ୍ତ କରେ, ତେବେ ଏହା ଦଳ ଗ୍ରୁପରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ। ସୂଚନା ଯେ, ନଭେମ୍ବର 10 ରେ, ଗ୍ରୁପ୍ -1 ର ନମ୍ବର -1 ଦଳ ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍ -2 ର ନମ୍ବର -2 ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ ଏହି ସେମିଫାଇନାଲ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବନାମ ଭାରତ ହୋଇପାରେ। 

Ind vs Ned

ଭାରତକୁ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର 6 ତାରିଖରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତେ, ତେବେ ଦଳ ସିଧାସଳଖ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବ। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । କିନ୍ତୁ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ତେବେ ଏହା ପରେ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ଏବେ ସମସ୍ତ ଆଖି ଜିମ୍ବାୱେ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଅଛି।