T20 WC 2022 : ସେମି-ଫାଇନାଲ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଗମ୍ଭୀର, କହିଲେ ଯଦି ଫାଇନାଲ ରେ...

  1. Home
  2. Cricket News

T20 WC 2022 : ସେମି-ଫାଇନାଲ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଗମ୍ଭୀର, କହିଲେ ଯଦି ଫାଇନାଲ ରେ...

Gautam-Gambhir-on-Pakistan


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବ ନାହିଁ। ତେବେ ଏହି ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ବିଷୟରେ କିଛି କହିପାରିବେ ନାହିଁ, ସେମାନେ କେବେ କଣ ସବୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଉଛନ୍ତି।

Zim vs pak

ବାସ୍ତବରେ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ 4 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଜିମ୍ବାୱେ ଠାରୁ ବି ହାରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ପରାଜୟ ଏବଂ ବିଜୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିଲା। ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ଦୌଡ଼ରେ ନିଜକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। 

ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପରାଜୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ବଡ଼ ସୁବିଧା ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲା ଦଳ। ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ସବୁକୁ ଦେଖି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇଛି : ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର

ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସରେ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି, 'ସେମିଫାଇନାଲ ଏବଂ ଫାଇନାଲକୁ ଆସିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଦଜନକ ହୋଇଯାଏ। ସେମାନେ ଅନେକ ଥର ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ଦଳ ହୋଇପାରନ୍ତି। ସେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଷୟରେ କ’ଣ କହିବେ ତାହା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

t20 world cup 2022 ind vs pak report

କିଛି ସମୟରେ ସେମାନେ ଏକ ବଡ଼ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପାରିବେ ଏବଂ କିଛି ସମୟରେ ସେମାନେ ଏକ ଛୋଟ ଦଳ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ହାରିଯିବେ। ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲ କୁ ପହଞ୍ଚେ ତେବେ ତେବେ ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ଦଳ ହେବ। ସୂଚନା ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରାୟତଃ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛି। ବଡ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏହି ଦଳ ଅନେକ ଥର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟତୀତ ଇଂଲଣ୍ଡ, ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଦଳ ମଧ୍ୟ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି