Asia Cup 2022: ଏସିଆ କପରେ 2 ଥର ନୁହଁ ତିନିଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି

  1. Home
  2. Cricket News

Asia Cup 2022: ଏସିଆ କପରେ 2 ଥର ନୁହଁ ତିନିଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି

asia cup 2022


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ନଅ ମାସର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟର ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରେ ପରସ୍ପର ବିପକ୍ଷରେ ଲଢେଇ କରିବେ। ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରେ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ପରାଜୟ ପରେ ରୋହିତ ବାହିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇବା ପାଇଁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା କରି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ। 

ଏଥିପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଜ ଦଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ନଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ କୋହଲି ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡା, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ପରି ନୂଆ ଚେହେରା ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ନିର୍ଭୟରେ ଦମଦାର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

india-vs-pakistan-asia-cup-2022

ତେବେ ଆସନ୍ତା 28 ଅଗଷ୍ଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଏକ କଡା ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ରୋହିତ ବାହିନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏସିଆ କପରେ ପରାଜିତ କରିବା ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଏକ ଭଲ ଟିମକୁ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ। ତେବେ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଉ ପାକିସ୍ତାନ ଥରେ ନୁହଁ, ବରଂ ତିନି ତିନି ଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ଏହା ସମ୍ଭବ। 

ଏସିଆ କପର ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ ଭାରତ - ପାକିସ୍ତାନ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ 28 ଅଗଷ୍ଟରେ ଦୁବାଇ ପଡ଼ିଆରେ ହେବ। ଯଦି ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ଖେଳରେ ଉଭୟ ଦଳ ଭଲ ଖେଳି ନିଜ ଗ୍ରୁପରେ 1 କିମ୍ବା 2 ସ୍ଥାନରେ ରୁହନ୍ତି , ତେବେ ସୁପର 4 ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ଥରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ। 

ଏଠାରୁ, ସେମାନେ କେବଳ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପରି ଅନ୍ୟ ଏସୀୟ ଦଳ ଉପସ୍ଥିତି ସହିତ ଏହି ସମ୍ଭାବନା ସାମାନ୍ୟ କମ୍ ଦେଖାଯାଉଛି। ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଯୋଗ୍ୟତା ଦଳ ସହିତ ଗ୍ରୁପ୍ ଏରେ କ୍ଲବ୍ ହୋଇଛି।  ଏହି ସମୟରେ ଗ୍ରୁପ୍ ବି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ନେଇ ଗଠନ ହୋଇଛି।