କାର୍ତ୍ତିକ ଓ ପନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ T20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଖେଳାଇବା ଉଚିତ ? ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଦେଲେ ଉତ୍ତର

  1. Home
  2. Cricket News

କାର୍ତ୍ତିକ ଓ ପନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ T20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ଖେଳାଇବା ଉଚିତ ? ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଦେଲେ ଉତ୍ତର

gambhir on rishabh pant


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଏସିଆ କପ୍ ପରେ ଏବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଏକ ନୂଆ ବିତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  ଏହି ବିତର୍କ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ। ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫର୍ମକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ -11 ରେ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ଆଉ କେତେକ ପନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ପସନ୍ଦ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।  ଏହି ସିରିଜରେ କିଏ କିପର୍ ଭାବରେ ଖେଳିବେ ସେନେଇ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ 10 ,12ଟି ବଲ ଖେଳିବା ପାଇଁ କାହାକୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ -11 ରେ ଖେଳାଇବା ଉଚିତ ନୁହଁ।

କାର୍ତ୍ତିକ ଓ ପନ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ କଣ କହିଲେ ଗମ୍ଭୀର :

ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସୋ’ରେ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଉଭୟ (ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ) ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏକାଠି ଖେଳାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ।  ଯଦି ଆପଣ ତାହା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଷଷ୍ଠ ବୋଲର ଖେଳିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ବିଶ୍ୱକପ ପରି ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବୋଲରଙ୍କ ସହ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ୟାକଅପ୍ ଦରକାର।  

pant karthik ishan kishan

ହଁ, ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ଆପଣ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କିମ୍ବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବାହାରେ ରଖିପାରିବେ। ଇନିଂସ୍ ଓପେନ ପାଇଁ ଆପଣ ପନ୍ତଙ୍କୁ ପଠାଇ ପାରିବେ କାରଣ ମୁଁ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ। 

ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କହିଲେ ବେଷ୍ଟ : 

pant out against pak

ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ ଓପନର୍ ଶେଷରେ କହିଥିଲେ, 'ରିଷଭ ପନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ମୋ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ। ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ନାହିଁ ଯେ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଏକ ମାପ ନୁହେଁ, ବିଶେଷ କରି ଯଦି ଆପଣ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ବାହାରକୁ ଆସନ୍ତି। ମାପ ହେବା ଉଚିତ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି କି ନାହିଁ ଏବଂ ପନ୍ତଙ୍କର ସେହି ଦକ୍ଷତା ଅଛି। ଯଦି ପନ୍ତ 5 ନମ୍ବରରେ ସ୍ଥାନ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 6 ନମ୍ବରରେ ଏବଂ ଅକ୍ସର ପଟେଲ 7 ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିପାରିବେ।