IND vs PAK: ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ବି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ଗମ୍ଭୀର, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଲେ ଦୋଷ

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs PAK: ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ବି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ଗମ୍ଭୀର, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଲେ ଦୋଷ

gambhir on virat kohli


କ୍ରିକେଟ୍ ଖବର : ଏସିଆ କପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟରେ ଜିତିଛି। ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପାକିସ୍ତାନ ୧୯.୫ ଓଭରରେ ୧୦ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୪୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ଆବେଶ ଖାନଙ୍କ ଖାତା କୁ ଯାଇଥିଲେ ।

ind vs pak indian team

ମାତ୍ର ୧୪୮ ରନ୍‌ର ଭାରତୀୟ ଦଳର ସହଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏକ ସମୟରେ ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବାରେ ଲାଗିଲା, ଯେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୱିକେଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏହି ୱିକେଟ୍ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ, ଏଥିପାଇଁ ସେ ବିରାଟଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସମୟରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଏପରି ସଟ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲା।

ବିରାଟ କୋହଲି ଯେପରି ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଉପରେ ଏକ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, 'ସେ ନିଜେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶ ହେବେ କାରଣ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖସି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଯଦି ତୁମେ ଏହା ପରେ ଏପରି ଶଟ୍ ଖେଳୁଛ, ତେବେ ଏହା ଭଲ ଯେ ଜଣେ ଯୁବ ଖେଳାଳି କେବେ ବି ଏପରି ଶଟ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି । ଯଦି ଜଣେ ଯୁବ କ୍ରିକେଟର ଏପରି ସଟ୍ ଖେଳିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଏହାକୁ ବହୁତ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥାନ୍ତା।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, 'ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସେ କେତେ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଯେବେବି ସେ ଏହି ସଟ୍ ଦେଖିବେ ସେତେବେଳେ ସେ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ଏପରି ସଟ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଆପଣ ୩୪ ବଲରେ ୩୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଆପଣଙ୍କର ଅଧିନାୟକ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ, ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଇନିଂସ କରିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସହଜ ହୋଇଥାନ୍ତା ।