ଇଂଲଣ୍ଡର କ୍ରିକେଟର୍ କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା, ପାକିସ୍ତାନ ସିକୁରିଟିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ କହିଲେ "ସେମାନେ ମୋ ସହ ଶୌଚାଳୟ ଆସି...

  1. Home
  2. Cricket News

ଇଂଲଣ୍ଡର କ୍ରିକେଟର୍ କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା, ପାକିସ୍ତାନ ସିକୁରିଟିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ କହିଲେ "ସେମାନେ ମୋ ସହ ଶୌଚାଳୟ ଆସି...

eng cricketer said about paksiatni security system


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଫେରିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭଳି ବିଶ୍ୱର କେତେକ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ଭ୍ରମଣରେ ଆସି ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ତେବେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିପଦ ଭାବରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, 2009 ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା, ​​ଯାହା ପ୍ରାୟ 6 ବର୍ଷ ଧରି ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲା।

ସମ୍ପ୍ରତି ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ 7 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଯାଉଛି, ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଆଯାଉଛି।  ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ପରାଜୟର ସ୍ୱାଦ ଦେଇଛି। ଇଂଲଣ୍ଡର ବିଜୟ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳି ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା।

Harry-Brook-on-Pakistan-security-measures

23 ବର୍ଷର ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ ପାକିସ୍ତାନର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଏପରି ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମିମିସ୍ ତିଆରି ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।  ବ୍ରୁକ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ଥିଲା ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସବୁଆଡେ ଅନୁସରଣ କରୁଥିଲେ, ଯେପରିକି ଶୌଚାଳୟକୁ ଯିବାବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ତାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଯାଇଥିଲା। 

ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍ କହିଛନ୍ତି:

'ଏହା କହିବା ପ୍ରକୃତରେ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ମୁଁ ଶୌଚାଳୟକୁ ଯିବାବେଳେ କେହି ଜଣେ ମୋତେ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି।  ମୁଁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୋ ସହିତ କେବେ ହୋଇ ନ ଥିଲି କିନ୍ତୁ ଏହା ଭଲ, ଏହା ନିରାପଦ ମନେ ହୁଏ। '  ତେବେ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପାକିସ୍ତାନର ସୁରକ୍ଷାକୁ ପରିହାସ କରିଥିଲେ।