"2024 ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି କର" IPL ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ BCCI କୁ କହିଲେ ଏମିତି, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ବି ଦେଲେ ସହମତି

  1. Home
  2. Cricket News

"2024 ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି କର" IPL ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ BCCI କୁ କହିଲେ ଏମିତି, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ବି ଦେଲେ ସହମତି

anil kumble and dravid on ipl


କ୍ରିକେଟ ଖବର : 10 ନଭେମ୍ବର 2022 ଦିନକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ କଳା ଅକ୍ଷରରେ ଲେଖାଯିବ। ଏହି ଦିନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ ଭାରତକୁ ଏପରି ପରାଜୟ ମିଳିଥିଲା, ଯାହା ଖେଳାଳି ତଥା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମର୍ଥକଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଅସମ୍ଭବ।  ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଏପରି ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା ଯାହାକୁ କେହି କଳ୍ପନା କରିପାରିନଥିଲେ।

ind vs ban

ଏଥି ସହିତ, ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚୟନ ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିସିସିଆଇର ନୀତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବତନ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି, ସେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାଦ୍ ପଡିବା ପରେ କଣ କହିଲେ କୁମ୍ବଲେ :

ବାସ୍ତବରେ, ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଶକ୍ତି ଉଭୟ ଜଣାପଡୁଛି।  ଏଥି ସହିତ, ଆମର ଖେଳାଳିମାନେ ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଖେଳିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଭାବରୁ ବିଦେଶୀ ମାଟିରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ଥିବା କୁମ୍ବଲେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ବିଷୟରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍।

kumble

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ହେଉଛି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପରାଜୟ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବର୍ତ୍ତମାନର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା।  ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଦେଶୀ ଲିଗକୁ ପଠାଇବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡର ହାତରେ ଅଛି। ତେବେ ଦ୍ରାବିଡ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ବିଦେଶରେ ଖେଳନ୍ତି ତେବେ ଏହା ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଏବଂ ସୟଦ ମୁଶତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫିକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ।