ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆରେ ଘଟିଯାଇଥାନ୍ତା ବଡ଼ ଅଘଟଣ! ରୋହିତଙ୍କ ଗାଳି ବଞ୍ଚାଇଦେଲା ସର୍ଫରାଜଙ୍କ ଜୀବନ….

  1. Home
  2. Video Story

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆରେ ଘଟିଯାଇଥାନ୍ତା ବଡ଼ ଅଘଟଣ! ରୋହିତଙ୍କ ଗାଳି ବଞ୍ଚାଇଦେଲା ସର୍ଫରାଜଙ୍କ ଜୀବନ….

Hit


ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଚମତ୍କାର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଧରମଶାଲାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁବ ଖେଳାଳି ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ସହ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏକ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।  

India

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ହେତୁ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହେବାରୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସରଫରାଜ ଖାନ ଧରମଶାଲାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଗାଳି ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ ମ୍ୟାଚର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଅଧିନାୟକ ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ ପାଇଁ ସିଲିପଏଣ୍ଟ ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣା ଅନୁଯାଇ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଇଂଲଣ୍ଡର ଇନିଂସର ୩୮ ତମ ଓଭର ଆଣିଥିଲେ। ଏହି ଓଭରର ତୃତୀୟ ବଲରେ ଶୋଏବ ବଶୀର ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ। 

Sarfaraz

ଏହା ପରେ ବଲ୍ ସିଧା ଯାଇ ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବାଜିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ଡର ସେହି ସମୟରେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଆହତ ହେବାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିନଥାନ୍ତେ। ତେବେ, ପଡିଆରେ ଏକ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଘଟିଥାନ୍ତା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସରଫରାଜ ଖାନ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ରୋହିତ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ।  ଇଂଲଣ୍ଡର ଇନିଂସ ସମୟରେ ସେ ବିନା ହେଲମେଟ ଏବଂ ପ୍ୟାଡରେ ସିଲି ପଏଣ୍ଟରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିଲେ। 


ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରି କହିଥିଲେ, “ଅଧିକ ହିରୋ ହୁଅ ନାହିଁ।  ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ କୌଣସି ବିପଦ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ”। ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ହେଲମେଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ପଡ଼ିଆକୁ ଆସିଥିଲେ।