ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: LIVE ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଦେଲେ ସରଫରାଜଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ "ଅଧିକ ହିରୋ ହୁଅ ନାହିଁ, ନହଲେ..."

  1. Home
  2. Video Story

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: LIVE ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଦେଲେ ସରଫରାଜଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ "ଅଧିକ ହିରୋ ହୁଅ ନାହିଁ, ନହଲେ..."

Sarfaraz


ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରାଞ୍ଚିରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୦୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୫୩ ରନ୍ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୧୪୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଭାରତକୁ ୧୯୨ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯାହା ଭାରତ ସହଜରେ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା।

Rohit

ତୃତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ନ ହରାଇ ୮ ଓଭରରେ ୪୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।  ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ଭାରତ ୫ଟି ୱିକେଟ ହରାଇଥିଲେ ହେଁ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲଙ୍କ ଅବିଭାଜିତ ଯୋଡି ଭାରତକୁ ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ହିଟମ୍ୟାନ ଲାଇଭ ମ୍ୟାଚରେ ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କୁ କିଛି ମଜାଦାର କହୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଜର କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ବେସ୍ ପରିଚିତ। ଫିଲ୍ଡ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ହିଟମ୍ୟାନ୍ ସାହସର ସହିତ ଏବଂ ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଶୈଳୀ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ।

Sarfaraz

ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡ ମଝିରେ ଗାଳି ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରକୃତରେ, ସରଫରାଜ ସିଲି ପଏଣ୍ଟରେ ବିନା ହେଲମେଟରେ ଫିଲ୍ଡ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପଛରୁ କହିଥିଲେ ଯେ, “ହେ ହିରୋ ହୁଅ ନାହିଁ, ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧ”। ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ହେଲମେଟ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

Silly point

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଫିଲ୍ଡିଂ ODI ଏବଂ T20 ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଅଟେ। ଅଧିନାୟକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଜାଲରେ ପକାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଫିଲ୍ଡ ସେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟରେ ଏହା ପ୍ରାୟତ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଫିଲ୍ଡରମାନେ ସର୍ବଦା ସିଲି ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ସର୍ଟ ଲେଗରେ ନିୟୋଜିତ ହୁଅନ୍ତି, ଯାହାକି ବ୍ୟାଟରଙ୍କର ଅତି ନିକଟରେ ହୋଇଥାଏ। ସେଠାରେ ଆଘାତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସର୍ବାଧିକ ରହିଥାଏ।


ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଖେଳାଳିମାନେ ଏଠାରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାବେଳେ ସର୍ବଦା ହେଲମେଟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯଦି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ହେଲମେଟ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇପାରେ। ତେଣୁ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କୁ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ଫିଲ୍ଡ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।