ଆପଣ ଏମିତି ହିଁ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ! ଅଗରକରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଏହି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି….

  1. Home
  2. T20 Cricket

ଆପଣ ଏମିତି ହିଁ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ! ଅଗରକରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଏହି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି….

Tom moody


ମାତ୍ର ଦୁଇ ସପ୍ତାହର ବିଷୟ, ଏହା ପରେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।  ଏହା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଯେ ଚୟନ କମିଟି ପୂର୍ବରୁ ନାମ ଚୟନ କରି ସଂରକ୍ଷଣ କରିସାରିଛି ଏବଂ ଏଥିନେଇ କେବଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ, ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି।  

Moody

ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଅସାଧାରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ହଠାତ୍ ଅଗରକର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସିଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କିଛି ନୂଆ ବିକଳ୍ପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କାହାକୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯିବ ଏବଂ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟିକେଟ୍ ଦିଆଯିବ?  ରିୟାନ୍ ପାରାଗକୁ କିପରି ଛାଡିବେ, ତା’ପରେ ଶିବମ୍ ଦୁବେଙ୍କୁ କିପରି ଅଣଦେଖା କରିବେ?  ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ କିମ୍ବା ରବି ବିସ୍ନୋଇଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନିଆଯିବା ଉଚିତ କି?  ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଦ୍ରୁତ ଉଦୀୟମାନ ଯୁବ ପେସର୍ ମୟଙ୍କ ଯାଦବ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଦୁଇଟି ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।

Mayank

ଆହତ ହେବା ପରେ ମୟଙ୍କ ଗତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି।  ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଯେପରି ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ କିଛି ରଣନୀତି କାମ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଅପରପକ୍ଷେ, ପୂର୍ବତନ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଟମ ମୁଡି ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ମୟଙ୍କଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।  ମୁଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଯେଉଁ ମୟଙ୍କଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲି, ସେହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଅସାଧାରଣ ଥିଲା ଯେ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ରିପ୍ଲେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ।

Moody

ବିଶେଷକରି ଯେତେବେଳେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଚୟନ କଥା ଉଠେ। ସେତେବେଳେ ଭାବିବାକୁ ହେବ ଯେ ସେ କେବଳ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଆହତ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୟଙ୍କ ଚାପ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କିପରି ବୋଲିଂ କରିବେ ତାହା କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ସେ ଭବିଷ୍ୟତର ତାରକା ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ମୁଡ଼ିଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ୨୦୨୬ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ ଅଟେ।