ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର! ନିଜ ଦଳ ଛାଡ଼ି ଚେନ୍ନାଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ମିଶିଲେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଏହି ଘାତକ ବୋଲର….

  1. Home
  2. T20 Cricket

ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର! ନିଜ ଦଳ ଛାଡ଼ି ଚେନ୍ନାଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ମିଶିଲେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଏହି ଘାତକ ବୋଲର….

Naveen


IPL ୨୦୨୪ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜାଏଣ୍ଟସ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହିଁ। ଲଗାତାର ଦୁଇଥର ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଦଳ ଏଥର ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନାହିଁ। କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସେମାନେ ୭ ଟି ଜିତି ୭ ଟିରେ ହାରିଥିଲେ।  ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ସହ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଶେଷ କରିଛି।

Lsg

ଏହି କ୍ରମରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଜଣେ ଖେଳାଳି ଚେନ୍ନାଇ ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ପରି ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୨୩ରେ ଆମେରିକାରେ ମେଜର ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।  ଗତ ସିଜନ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଏମଆଇ ସେହି ସିଜନ ଜିତିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ MLC ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଜନ ୪ ଜୁଲାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତେବେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବୋଲର ନବୀନ ଉଲ ହକ ମଧ୍ୟ ଏହି ସିଜନରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ନବୀନ ଆଇପିଏଲରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ MLC ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇର ଏହି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

Naveen

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ MLC ଲିଗରେ ୬ ଟି ଟିମ୍ ଅଛି। ଏହି ଦଳ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ ଗୁଡିକର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମାଲିକାନାରେ ରହିଛି। ଟେକ୍ସାସ୍ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍, ନ୍ୟୁୟର୍କ ଏମଆଇ, LA ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ, ସିଆଟେଲ୍ ଅର୍କାସ୍, ଏହି ଚାରିଟି ହେଉଛି ଆଇପିଏଲ୍ ମାଲିକମାନଙ୍କ ଦଳ। ଟେକ୍ସାସ୍ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ହେଉଛି CSK ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଦଳ।

Naveen

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଏମଆଇ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅଧିକାର ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ କେକେଆର୍ ଏବଂ ସିଆଟେଲ୍ ଅର୍କାସ୍ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଗ୍ରୁପର ଦଳ ଅଟନ୍ତି। ତେଣୁ, ନବୀନ ଉଲ୍ ହକ୍ CSK ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ନବୀନ ଉଲ୍ ହକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଠିକଠାକ୍ ରହିଥିଲା। ସେ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୨୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ୪୯ ରନ୍ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ ନେବା ରହିଥିଲା।