T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଇରଫାନ ପଠାନ କଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଘୋଷଣା, ପନ୍ତଙ୍କ ସମେତ ଏହି 15 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଲେ ସୁଯୋଗ

  1. Home
  2. T20 Cricket

T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଇରଫାନ ପଠାନ କଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଘୋଷଣା, ପନ୍ତଙ୍କ ସମେତ ଏହି 15 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଲେ ସୁଯୋଗ

Irfan team


ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୦୨୪ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବ। ଜୟ ଶାହା ଏଥିନେଇ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅଜିତ ଅଗରକର ସେହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବେ, ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ପ୍ରଭାବିତ କରିବେ।

Irfan

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅନେକ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଦଳର ଚୟନ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ଇରଫାନ୍ ପଠାନଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କର ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଇଏସପିଏନ କ୍ରିକିନଫୋ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଇରଫାନ ପଠାନ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଯସସ୍ବୀ ଜୟସୱାଲ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ରଖିଛନ୍ତି।

Team india

ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଜୟସୱାଲଙ୍କୁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଇରଫାନ୍ ଜିତେଶ ଶର୍ମା, ଋଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଜ୍ଞା ହଁ, ପନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଖେଳି ନିଜର ଦାବିକୁ ଦୃଢ କରିଛନ୍ତି।

Bumrah

ରାହୁଲ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ପଠାନ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ରବି ବିସ୍ନୋଇଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।  ନିକଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ କୁଲଦୀପ ଏବଂ ବିସ୍ନୋଇ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ କୁଲଦୀପ ଭଲ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ବିସ୍ନୋଇ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ। ସେ ସୁପର ଓଭରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ସେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମୋହସିନ୍ ଖାନ୍, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

Team

ଟି-୨୦ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ସମ୍ଭାଳିବେ। ସେ ଡେଥ ଓଭରରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଅଟନ୍ତି। ଇରଫାନ୍ ମୋହସିନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ୨ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନରେ ମୋହସିନ୍ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଇରଫାନ ପଠାନଙ୍କ ମନୋନୀତ ଭାରତୀୟ ଦଳ:-

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଜିତେଶ ଶର୍ମା, ଋଷଭ ପନ୍ତ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ରବି ବିଷ୍ନୋଇ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା।