ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଇବାକୁ ମନା କରିବାକୁ କାନ୍ଦିଲା ପାକିସ୍ତାନ, କହିଲେ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ହାତ

କ୍ରିକେଟର ନିଶା ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ରେ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟେ। ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଯଦି ଏହା ନହୁଏ କିମ୍ବା ବର୍ଷା ହେତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହୁଏ, ତେବେ ଦିନଟି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ ।

ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା, ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲା, ଲୋକମାନେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରୋଧ ରହିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମିଜ ରାଜା ମଧ୍ୟ ପାଗଳ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ସେ ଟୁଇଟ୍ କରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି ।

ରମିଜ ରାଜା ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ‘ଅବଶ୍ୟ ଆଜି ବେକାର ଦିନ! କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଆମ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଦୁଃଖିତ ଆମେ । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବହୁତ ଭୁଲ ଅଟେ । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କେଉଁ ଦୁନିଆରେ ଅଛନ୍ତି ? ଆଇସିସି କୁ କହି ଆମେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଖିବୁ ।

ଏହି ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ରମିଜ ରାଜା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ । ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରୁ ଅନେକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଆସିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାର ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅଧିକାର ଅଛି ବୋଲି ରିଟ୍ୱିଟ କରିବା ସମୟରେ କ୍ରିକେଟର ସାଇମନ୍ ଡଲ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଏହିପରି ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି । ରମିଜ ରାଜାଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ପ୍ରାୟ 63 ହଜାର ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଥିବାବେଳେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ରିଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *