୨୦୨୫ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଦଳ ବଦଳାଇବେ ଏହି ସବୁ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି! ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଏବଂ ଏହାର କାରଣ….

  1. Home
  2. IPL Special

୨୦୨୫ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଦଳ ବଦଳାଇବେ ଏହି ସବୁ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି! ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଏବଂ ଏହାର କାରଣ….

Kl rahul


ଏଥର ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ। ଆଇପିଏଲ ୧୭ ତମ ସିଜନର ଯାତ୍ରା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ପରେ ଏକ ମେଗା ନିଲାମର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ତାରକା ଖେଳାଳି ଅନ୍ୟ ଏକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ଯୋଗଦେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

୧.କେଏଲ ରାହୁଲ:- ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜାୟଣ୍ଟସ୍ ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୫ ରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି। ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ବିପକ୍ଷରେ ୧୦ ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟ ପରେ ଦଳର ମାଲିକ ସଞ୍ଜୀବ ଗୋଏଙ୍କା ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ରାହୁଲ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୫ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଛାଡିପାରନ୍ତି। ତେବେ କେବଳ ରାହୁଲ ନୁହଁନ୍ତି ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ ଦୁଇଜଣ ତାରକା ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଛାଡି ପାରନ୍ତି।

Kl

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରେ, ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ୧୦ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା।  ପରାଜୟ ପରେ ଦଳର ମାଲିକ ସଞ୍ଜୟ ଗୋଏଙ୍କା ରାଗରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ହରିବା ପରେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ମ୍ୟାଚ ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଗାଳି ଦେଇଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ରାହୁଲ ଆଗାମୀ ସିଜନରେ ଦଳ ଛାଡିପାରନ୍ତି।

୨.ରୋହିତ ଶର୍ମା:- ତାଲିକାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ନାମ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କର ଅଟେ। ରୋହିତ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୫ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଛାଡି ପାରନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରେ, ତାଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ, ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବାଛିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଆଗାମୀ ସିଜିନ ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଛାଡି କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିପାରନ୍ତି।  ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ରୋହିତ ମୁମ୍ବାଇ ପରେ ସେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଦଳକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।

Rohit

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ କେକେଆରରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଜୋର ଧରିଛି। ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ରୋହିତଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ବିଶେଷ ଭଲ ରହିନାହିଁ। ରୋହିତ ୩୦ ଆଭରେଜ୍ ସହିତ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୩୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

୩. ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା:- ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।  ରୋହିତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଜରିଆରେ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଇବା ନେଇ ସେ ଦୁଖଃ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

Bumrah

 ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇର ପରିଚାଳନାରେ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ।  ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇରୁ ବିଦାୟ ନେଇପାରନ୍ତି। ସେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ବୁମ୍ରା ଗୁଜରାଟରୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏହି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଜିଟି ପାଇଁ ଖେଳିପାରନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୁମ୍ରା ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୮ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।