IPL 2024 ମଧ୍ୟରେ ରୋହିତଙ୍କ ବିବୃତି ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଲା, କହିଲେ “ଆମ ଖେଳାଳି ସବୁ ଏକ ନମ୍ବର ଅଳସୁଆ ଏବଂ...”

  1. Home
  2. IPL Special

IPL 2024 ମଧ୍ୟରେ ରୋହିତଙ୍କ ବିବୃତି ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଲା, କହିଲେ “ଆମ ଖେଳାଳି ସବୁ ଏକ ନମ୍ବର ଅଳସୁଆ ଏବଂ...”

Rohit sharma


ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛଡ଼ାଇ ନେଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦଳର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ କରିଥିଲା। ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବା ପରେ ରୋହିତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଭାରତର ବହୁ ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ୍ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସମ୍ପର୍କରେ ନିଜର ବିବୃତ୍ତି ଦେଉଛନ୍ତି।

Rohit

ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ, ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ସମୟରେ ହିଟମ୍ୟାନଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଳସୁଆ କୁକୁଡ଼ା ବୋଲି କହୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦି ଗ୍ରେଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କପିଲ୍ ଶୋ’ର ଅଂଶ ରହିଥିଲେ।

Rohit sharma

ସେ ଏକାକୀ ନୁହେଁ ବରଂ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ସହ ସେ ଏହି ଶୋ’ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଶୋ’ର ଏକ କ୍ଲିପ୍ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ କପିଲ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ପଚାରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜିକାଲି ଯେତେବେଳେ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ସମଗ୍ର ଦେଶର ଆଖି ଏହା ଉପରେ ରହିଥାଏ। ଭାଇ, ଏହା କେବେ ଘଟିଛି ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରବଚନ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ରେଫରି ଆପଣଙ୍କୁ ଜରିମାନା ଦେଇଛନ୍ତି?


ଏହାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ରୋହିତ କୁହନ୍ତି ଯେ, “ମ୍ୟାଚ୍ ରେଫରି ପ୍ରାୟତଃ ବିଦେଶୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ସେମାନେ ହିନ୍ଦୀ ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତଃ ମୁଁ ଯେଉଁଠାରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଛି, ସେଠାରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ମିକ୍ସ ସଂସ୍ଥାପିତ ରହିଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଟିଭିରେ ମୋ କଥା ଶୁଣିପାରନ୍ତି। ମୁଁ କ’ଣ କରିପାରିବି, ଆମ ପିଲାମାନେ ଅଳସୁଆ କୁକୁଡ଼ା, ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ଫିଲ୍ଡରେ ଢିଲା ହୋଇଯାନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ମୋତେ କହିବାକୁ ପଡେ”।

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିଥିଲା।  ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଦଳ ସିରିଜକୁ ୪-୧ରେ ସିରିଜ ଜିତି ନେଇଥିଲା। ତେବେ ସିରିଜର ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରୋହିତ ଲାଇଭ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେ କିଛି ଅପମାନଜନକ ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, ଯାହାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା।

Rohit sharma

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ଜୁନ୍ ୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜୁନ୍ ୫ ରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଯେଉଁଠାରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ।  ଜୟ ଶାହା ନିଜେ ଏଥିନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।