ଚେନ୍ନାଇକୁ ହରାଇ ଇତିହାସ ରଚିଲା ଆରସିବି! ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଲା ଏପରି ରେକର୍ଡ….

  1. Home
  2. IPL Special

ଚେନ୍ନାଇକୁ ହରାଇ ଇତିହାସ ରଚିଲା ଆରସିବି! ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଲା ଏପରି ରେକର୍ଡ….

RCB


ଶନିବାର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୪ ର ୬୮ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ ୨୭ ରନରେ ହାରିଛି। ଏଥିସହିତ, ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ଚେନ୍ନାଇର ଅଭିଯାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ପ୍ଲେ ଅଫରେ ଆରସିବି ନିଜର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି। ତେବେ ଆରସିବି ଦଳ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଲଗାତାର ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲେ ହେଁ ପରେ ଲଗାତାର ମ୍ୟାଚ ଜିତି ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିଛି।

Rcb

ପ୍ରଥମରୁ ଆରସିବି ଲଗାତାର ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲା। ଏଭଳି ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଆରସିବି ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଦଳର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ରହିଥିଲା। ପ୍ରଥମରୁ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା।  

ଏହିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ, ସମସ୍ତେ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବରେ ବିଦାୟ ନେବ। ତେବେ କ୍ରମାଗତ ପରାଜୟ ପରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ କ୍ରମାଗତ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି।

Dhoni

ଲଗାତାର ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଡୁପ୍ଲେସିସଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ଚତୁର୍ଥ ଦଳ ସାଜିଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦଳ ଏହା କରିନାହାଁନ୍ତି। ପ୍ଲେଅଫ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରି ଆରସିବି ସମସ୍ତ ସମାଲୋଚକଙ୍କୁ ଚୁପ୍ କରିଦେଇଛି।

Rcb

ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଆରସିବି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୨୧୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚେନ୍ନାଇ ଜିତିବା ପାଇଁ ୨୧୯ ରନ୍‌ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା।  ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତି କମରେ ୨୦୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ରହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିନଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇ ୨୦ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୯୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଫଳରେ ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା।