ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଦେଲେ ପାକିସ୍ତାନ କୁ ଧୋକା, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ IPL ଖେଳିବାକୁ ଭାରତ ଆସିବେ, ମୁମ୍ବାଇ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ଦଳରେ ହେବେ ସାମିଲ

  1. Home
  2. IPL Special

ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଦେଲେ ପାକିସ୍ତାନ କୁ ଧୋକା, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ IPL ଖେଳିବାକୁ ଭାରତ ଆସିବେ, ମୁମ୍ବାଇ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହି ଦଳରେ ହେବେ ସାମିଲ

m amir ipl


ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କର ଏହି ଲିଗ୍ ଖେଳିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଏକ ବହୁତ ବଡ ଲିଗ୍ । ଅନେକ ଖେଳାଳି ଏହି ଲିଗରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପାଆନ୍ତି ।

ଯଦିଓ ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳୁନାହିଁ କାରଣ ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉ ନାହିଁ । ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବେ:

ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ଷ୍ଟାର ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ କାରଣ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାସପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଶୀଘ୍ର ଇଂଲଣ୍ଡର ନାଗରିକ ହୋଇପାରିବେ ।

Mohammad Amir

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ୍ 2024 ମସିହାରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ନାଗରିକ ହେବେ ଏବଂ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପାସପୋର୍ଟ ପାଇବେ । ଏହା ପରେ ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ କାରଣ ସେ ଆଇପିଏଲ ନିଲାମରେ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ତେବେ ନିଲାମରେ କେଉଁ ଦଳ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଦୌଡ଼ିବେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଖେଳିପାରିବେ ଏବଂ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ସେ RCB ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ । ଏହି ବିଷୟରେ ସେ କହିଥଲେ ଯେ “ମୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ରିଟିଶ ନାଗରିକତା ପାଇ ନାହିଁ । 2024 ରେ ନାଗରିକତା ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଏହି ସବୁ ଘଟେ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚିନ୍ତା କରାଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ।