ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ଏହି ମୂର୍ଖତା ଏବଂ ଗର୍ବ ଅହଂକାର ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଲା, ରୋହିତ-ବୁମରାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେଲା ବୃଥା….

  1. Home
  2. IPL Special

ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ଏହି ମୂର୍ଖତା ଏବଂ ଗର୍ବ ଅହଂକାର ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଲା, ରୋହିତ-ବୁମରାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେଲା ବୃଥା….

Mi vs gt


ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ର ପଞ୍ଚମ ମ୍ୟାଚ୍ କଡା ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥିଲା।  ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଉଭୟ ଦଳ ପରସ୍ପରକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ଶେଷ ବଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।  କିନ୍ତୁ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିମତ୍ତା ଏବଂ ଉମେଶ ଯାଦବଙ୍କ ବୋଲିଂ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ଜିତାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଗୁଜୁରାଟ ଦଳ ୬ ରନରେ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

Gt vs mi

ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ବେଳେ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତିନି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ ଦଳର ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ତେବେ ୧୬.୩ ଓଭରରେ ୪୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ସହାୟତାରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଦଳ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।

Umesh

ଏଥିରେ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା (୧୯), ଶୁଭମାନ ଗିଲ (୩୧), ଆଜମତୁଲ୍ଲା ଓମାରଜାଇ (୧୭) ଏବଂ ଡେଭିଡ ମିଲର (୧୨) ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ ଆଉଟ ହେବାପରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ବ୍ୟାଟିଂ ଅର୍ଡର ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା। ଲୋୟର ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ବିଶେଷ ସ୍କୋର କରିପାରିନଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବୋଲରମାନେ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ।  ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଜେରାଲ୍ଡ କୋଜିଆ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା ଗୋଟିଏ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ରାହୁଲ ତେୱାଟିୟା ୧୫ ଟି ବଲରେ ୨୨ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳର ସ୍କୋରକୁ ୧୬୦ ରନରୁ ଅଧିକରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲେ।  ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ୧୬୯ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଦିଆଯାଇଥିବା ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓପନର୍ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ଖାତା ଖୋଲି ନପାରି ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଅଜମତୁଲ୍ଲା ଓମାରଜାଇ ତାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମୁମ୍ବାଇ ଦଳକୁ ବ୍ୟାକଫୁଟ୍ କୁ ଠେଲି ଦେଇଥିଲେ।

Rohit

ଏହି ସମୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା (୪୩) କରି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ସାଇ କିଶୋରଙ୍କ ବଲରେ ଏଲବିଡବ୍ଲୁ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସ୍ ୪୬ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳର ସ୍କୋରକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଇନିଂସ ସମୟରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଖେଳାଳିମାନେ ମିସ୍ ଫିଲ୍ଡିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।  ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରର ତୃତୀୟ ବଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଓଭରରେ ମୋହିତ ଶର୍ମା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗୁଜୁରାଟ ୬ ରନରେ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମାତ୍ର ୧୬୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା।

Gt win

ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିମତ୍ତା ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଭୁଲ ହେତୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ୧୬ ତମ ଓଭରରେ ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସ୍ ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ସେ ଟିମ୍ ଡେଭିଡଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଠାଇଥିଲେ।  ଏହା ପରେ, ୧୭ ତମ ଓଭରରେ ସେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଚାପରେ ପଡ଼ିଥିଲେ, ଏହି କାରଣରୁ ଟିମ୍ ଡେଭିଡ୍ ୧୮ତମ ଓଭରରେ ମୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନିଜର ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଉମେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ୨୦ ତମ ଓଭର ଦେଇଥିଲେ। ଯଦିଓ ସେ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ବଲରେ ଦଶ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ତଥାପି ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ବିଜୟ ଦ୍ୱାରରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଅଛି।