IPL 2023 ରୁ ବାହାରିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ର ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ରେ ହେଲା ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ, କେରିଅର ରେ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଦାଗ

  1. Home
  2. IPL Special

IPL 2023 ରୁ ବାହାରିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ର ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ରେ ହେଲା ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ, କେରିଅର ରେ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଦାଗ

mumbai-indians-chawla


ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ 62 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଆଇପିଏଲ 2023 ର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି | ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ମୁମ୍ବାଇକୁ 234 ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ମୁମ୍ବାଇ ଦଳ ମାତ୍ର 171 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ବୋଲରମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ବୋଲର ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି, ଯାହା କୌଣସି ବୋଲର ତାଙ୍କ ନାମରେ ପାଇବାକୁ ଚାହିଁବେନି।

ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମରେ ହେଲା ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ:

Piyush-Chawla

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ତାରକା ସ୍ପିନର ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ତିନି ଓଭରରେ 45 ରନ୍ ଦେଇ 1 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ | ଶୁଭମାନ ଗିଲ ତାଙ୍କ ଓଭର ରେ 3ଟି ଆକାଶ ଛୁଆଁ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ବୋଲର ହୋଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ 200 ଛକା ବାଜିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ନମ୍ବରରେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ 193 ଛକା ଖାଇଛନ୍ତି।

IPL ରେ ଜଣେ ବୋଲରଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ଛକା ବାଜିଥିବା ଲିଷ୍ଟ:

ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା - 201 ଛକା

ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ - 193 ଛକା

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା - 192 ଛକା

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ - 184 ଛକା

ଅମିତ ମିଶ୍ର - 182 ଛକା

ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ - 155 ଛକା

ସୁନୀଲ ନାରିନ - 149 ଛକା