ଚମତ୍କାର ଫର୍ମରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା! ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ୮ ବର୍ଷ ତଳର ରେକର୍ଡ….

  1. Home
  2. IPL Special

ଚମତ୍କାର ଫର୍ମରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା! ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ୮ ବର୍ଷ ତଳର ରେକର୍ଡ….

Abhishek


ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସିଜନର ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ।  ଆରସିବି ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି ଚଳିତ ସିଜନରେ ବଡ଼ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ପାଇଁ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

Virat abhishek

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଅନକ୍ୟାପ୍ଡ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଦୃଢ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ​​ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ବିପକ୍ଷରେ SRH ଏହାର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୮ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି।

Abhishek

ଏହି ସିଜନରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ରନ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା। ସେ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ଇନିଂସ ପରେ ସେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଗୋଟିଏ ସିଜନରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି।

Virat abhishek

ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଗୋଟିଏ ସିଜନରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାରେ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ।  ସେ ଗୋଟିଏ ସିଜନରେ ୩୭ ଛକା ମାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ରେକର୍ଡ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି। ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୮ ଟି ଛକା ମାରି ସାରିଛନ୍ତି। ଅଭିଷେକ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ବିପକ୍ଷରେ ୨୮ ଟି ବଲରେ ୬୬ ରନର ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସିଜନରେ ସେ ୩୮.୯୧ ଆଭରେଜ ସହିତ ୧୩ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୬୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

Virat

ସିଜନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ୨୦୯.୪୧ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ବହୁତ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସିଜନରେ ବିରାଟ କୋହଲି ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୬୪.୩୬ର ଆଭରେଜ ସହିତ ୭୦୮ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧିରେ, କୋହଲି ତାଙ୍କ ନାମରେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ସହିତ ୫ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।