ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସଙ୍କ ଏହି ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ RCB ହେଲା IPL 2024 ରୁ ବାହାର, ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର କାରଣ କଣ ?

  1. Home
  2. IPL Top News

ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସଙ୍କ ଏହି ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ RCB ହେଲା IPL 2024 ରୁ ବାହାର, ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର କାରଣ କଣ ?

RR-vs-RCB


ରାଜସ୍ଥାନ ଆରସିବିକୁ କଠୋର ପରାଜୟ ଦେଇ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ଜିତିଛି । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ କବଜା କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ, RR ବିପକ୍ଷରେ RCB ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ପରେ, ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳର ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହୋଇଛି ।

ଆରଆର ବନାମ ଆରସିବି: ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଫ୍ଲପ କରିଥିଲା:

ମେ 22 ରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର ଏଲିମିଟର ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ର ବୋଲରମାନେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରଆର ବନାମ ଆରସିବି) ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରନ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିନଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି, ରଜତ ପାଟିଦାର ଏବଂ ମହିପାଲ ଲୋମରଙ୍କ ସର୍ଟ ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ 173 ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିଥିଲା ।

ଟସ୍ ହାରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଆରସିବିର ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଓପନିଂ ଯୋଡି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ମାତ୍ର 37 ରନ୍ ସହଭାଗିତା ହୋଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ 17 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ 173 ସେଟ୍ କଲା:

କିଛି ସମୟ ପରେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଇନଫିଲ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ 33 ରନରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରରେ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ (27) ରଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କ ସହ ଇନିଂସକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ବଲରେ ସେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ ।

5 ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ନିଜ ଜୀବନ ପାଇଥିବା ରଜତ ପାଟିଦାର ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ 34 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆବେଶ ଖାନଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ସହ ତାଙ୍କର 41 ରନ୍ ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀ ଥିଲା ।

RR ବନାମ RCB: ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଙ୍କ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ହେଲା ବାହାର :

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସ୍ ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ହିରୋ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କଠାରୁ 1 ଓଭର ମଧ୍ୟ ବୋଲିଂ କରିନଥିଲେ । ଏଥିସହ ଯେତେବେଳେ କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା ଭଲ ବୋଲିଂ କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର 2 ଓଭର ପରେ ଅଟକାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଫଳାଫଳ ହେଲା 3 ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ୱିକେଟ୍ ରନ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଶେଷରେ, ରିଆନ୍ ପାରାଗ ଏବଂ ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମିୟର ଆରସିବିଙ୍କ ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲେ ।