ରିତୁରାଜଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନା ଏବଂ କୋହଲିଙ୍କ ବଡ଼ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ CSK 6 ୱିକେଟ୍ ରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର କୁ କଲା ପରାସ୍ତ

  1. Home
  2. IPL Top News

ରିତୁରାଜଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନା ଏବଂ କୋହଲିଙ୍କ ବଡ଼ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ CSK 6 ୱିକେଟ୍ ରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର କୁ କଲା ପରାସ୍ତ

CSK-vs-RCB-ipl-1st-match


ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (CSK ବନାମ RCB) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଚେନ୍ନାଇର ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ, ଏହା ପରେ ଦଳ 174 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।

ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ 176 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା । ଫଳସ୍ୱରୂପ ଦଳ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ହେତୁ ଦଳ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ 4 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ:

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ର ବହୁତ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ବହୁ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ସେ ଆଠ ଚାରି ଚୌକା ସହାୟତାରେ 23 ବଲରେ 35 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ତାଙ୍କୁ ରାଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ହାତରେ ଆଉଟ କରି ନେଇଥିଲେ ।

ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ପ୍ୟାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିବା ମାତ୍ରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ର ଦଳ ଅଲଗା ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ରଜତ ପାଟିଦାର ଏବଂ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଖାତା ନ ଖୋଲି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେଉଁଠାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଶା ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ମହାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିଲା, ସେ ମଧ୍ୟ 21 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପୁଣି ଥରେ ବଲ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଦଳ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ର ଇନିଂସ ଶେଷ କରିଥିଲେ | ଏହା ସହ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳର ଅଧେ ଖେଳାଳି 78 ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ଅନୁଜ ରାୱତ 25 ବଲରେ 48 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ 26 ଟି ବଲରେ ତିନୋଟି ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ସହାୟତାରେ 38 ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର 173 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 6 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଆରସିବିକୁ ବିଜୟ ଦେବା ପାଇଁ ଏହି ରନ୍ ମଧ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ନଥିଲା, ନିଜେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ନିଜ ଇନିଂସ ଶେଷ କରିବା ପରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସ୍କୋର ଅନୁଯାୟୀ 10 ରୁ 15 ରନ୍ କମ୍ ସ୍କୋର ହୋଇଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ତେଣୁ, ଯଦି 10 ରୁ 15 ରନ୍ ଅଧିକ ହୋଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍ ଉଭୟ ଦିଗକୁ ଯାଇଥାନ୍ତା ।

CSK ବନାମ RCB: ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆରମ୍ଭ:

ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ର ଆରମ୍ଭ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ନଥିଲା । 15 ବଲରେ 15 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓପନର୍ ରାଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳି15 ବଲରେ 37 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

ରାଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ତିନି ଚୌକା ଓ 3 ଛକା ମାରିଥିଲେ । ୟଶ ଡାୟଲ ଋତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ। ରାଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ୱିକେଟ୍ କରଣ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାମରେ ରହିଥିଲା। ରଜତ ପାଟିଦାର ତାଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ, ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମଗ୍ର ମ୍ୟାଚର ଗତି ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା | ଇନିଂସର 5th ମ ଓଭର ପୂର୍ବରୁ ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସ୍ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରିତୁରାଜ 24 ବଲ ପରେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନଙ୍କୁ ବଲ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଫାଫ, ବିରାଟ, ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏବଂ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଆରସିବିର ବ୍ୟାଟିଂକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ରହମାନ ତାଙ୍କ 4 ଓଭରରେ 29 ରନ୍ ଦେଇ 4 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ତେବେ କୋହଲିଙ୍କ ଧୀର ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଗୁଁ ମ୍ୟାଚ RCB ହାରିଲା ବୋଲି କ୍ରିକେଟ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଚର୍ଚା କରୁଛନ୍ତି ।