ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ RCB vs CSK ମ୍ୟାଚ, RCB ର ରେକର୍ଡ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ

  1. Home
  2. IPL Top News

ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ RCB vs CSK ମ୍ୟାଚ, RCB ର ରେକର୍ଡ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ

csk vs rcb


ଚେନ୍ନାଇର ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର 17 ତମ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ।

କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ CSK କୁ ନିଜ ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ, ଯେତେବେଳେ କି ଆରସିବି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆହୁରି ଖରାପ ରେକର୍ଡ କରିଛି | ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ 12 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସେମାନେ ମାତ୍ର 5 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବାବେଳେ 7 ଥର ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି |

16 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିଥିଲା RCB:

ଯଦି ଆମେ ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳର ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବା, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ, ଯେଉଁଥିରେ ଉଭୟ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 7 ଥର ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସଂଘର୍ଷ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଆରସିବି କେବଳ ଥରେ ଜିତିଛି ।

rcb-vs-csk-ipl-2022

2008 ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ରେ RCB ଜିତିଥିଲେ, ସେହି ଦିନଠାରୁ ଆରସିବି ଚେନ୍ନାଇକୁ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଥରେ ବି ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ 2019 ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନରେ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ 7 ୱିକେଟ୍ ରେ ଜିତିଥିଲା ​​। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆରସିବି ଗତ 2021 ସିଜନରେ ଚେପକ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ 38 ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ ।

CSK ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଣ୍ଡର ରେକର୍ଡଗୁଡିକର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛି:

ଯଦି ଆମେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲରେ ହେଡ ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବା, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ 31 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ CSK 20 ଥର ଜିତିଥିବାବେଳେ ଆରସିବି ମାତ୍ର 10 ଥର ଜିତିଛି । ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ର କୌଣସି ଫଳାଫଳ ଦେଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ଯଦି ଆମେ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବା, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇନାହିଁ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରାହାରି 30.17 ରେ 12 ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର 362 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ମାତ୍ର 2 ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି ।