ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ସଙ୍କଟରେ ଆରସିବି! ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି…..

  1. Home
  2. IPL Top News

ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ସଙ୍କଟରେ ଆରସିବି! ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି…..

RCB


ଆଇପିଏଲର ୧୭ ତମ ସିଜିନ୍ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସିଜନରେ ଆରସିବି ବୋଲରଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନିରାଶାଜନକ ରହିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସନ୍ତୁଳିତ ମନେ ହେଉଛି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ଏହାର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। 

RCB

ଯାହା ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦଳ ଏକ ବଡ଼ ସମସ୍ୟାରେ ଫସିଯାଇଛି। ଆରସିବିର ଦୁଇ ବିପଜ୍ଜନକ ଖେଳାଳି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ୧୭ ତମ ସିଜନର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୯ ମଇରେ ଖେଳାଯିବ। କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ସିଜିନର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ।

ଏହି ସଂଘର୍ଷ ମେ ୧୮ ତାରିଖରେ ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଟିକେଟ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ଜିତିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆରସିବି ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଛି। ପ୍ରକୃତରେ ନିଜ ଦେଶ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ୱିଲ୍ ଜ୍ୟାକ୍ସ ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି ସେ ଆଉ ଚଳିତବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ରେସି ଟପଲି ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି।  

Jacks

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ୱିଲ ଜ୍ୟାକ ଏବଂ ରିସ ଟୋପଲି ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଉଭୟ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ଜାତୀୟ ଦଳର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳି ରହିବେ। ତେବେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ପାଇଁ ୱିଲ ଜ୍ୟାକଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତି କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। କାରଣ ସେ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଏହି ଦଳ ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

୮ ଟି ମ୍ୟାଚର ଆଠ ଇନିଂସରେ ସେ ଏକ ଶତକ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହାୟତାରେ ୨୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସେ ଦଳ ପାଇଁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇବାରେ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ଏବଂ ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍ ମଧ୍ୟ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଂଶ ରହିବେ ନାହିଁ।

Topley

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ: ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ (ଅଧିନାୟକ), ମୋଇନ ଅଲ୍ଲି, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍, ସାମ୍ କରନ୍, ବେନ୍ ଡକେଟ୍, ଟମ୍ ହାର୍ଟଲି, ୱିଲ୍ ଜ୍ୟାକ୍, କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡାନ୍, ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍, ଆଦିଲ୍ ରସିଦ୍, ଫିଲ୍ ସଲ୍ଟ, ରିସ୍ ଟୋପଲି, ମାର୍କ ଉଡ୍।