IPL 2024: ବିଜୟର ଉତ୍ସବ ମଧ୍ୟରେ ପନ୍ତ କରିଦେଲେ ବଡ଼ ଭୁଲ, BCCI ହଠାତ୍ ଦେଲା ଦଣ୍ଡ

  1. Home
  2. IPL Top News

IPL 2024: ବିଜୟର ଉତ୍ସବ ମଧ୍ୟରେ ପନ୍ତ କରିଦେଲେ ବଡ଼ ଭୁଲ, BCCI ହଠାତ୍ ଦେଲା ଦଣ୍ଡ

pant fine 12 lakh by bcci


ଦିଲ୍ଲୀ (DC) ଶେଷରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ସିଜନରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ପନ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ଦିଲ୍ଲୀ (ଡିସି) ରବିବାର ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚରେ ପାଞ୍ଚ ଥର ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ କୁ 20 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

ବିଜୟର ଉତ୍ସବ ମଧ୍ୟରେ ହଠାତ୍ ଦିଲ୍ଲୀ (ଡିସି) ଅଧିନାୟକ ପନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପନ୍ତ 32 ବଲରେ 51 ରନର ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, ପନ୍ତ 159.38 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 4 ଚୌକା ଓ 3 ଛକା ମାରିଥିଲେ।

ବିସିସିଆଇ ହଠାତ୍ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଥିଲା:

ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୁଲ ହେତୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ । ବାସ୍ତବରେ ଦିଲ୍ଲୀ (ଡିସି) ଅଧିନାୟକ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି । ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ସିଜନରେ ଏହା ପନ୍ତଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅପରାଧ ଥିଲା । ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ବଡ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଛି । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଦଳ ଏହାର 20 ଓଭର ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

କେବଳ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳର ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ଆଇପିଏଲ ଏକ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଧିନାୟକ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମନ୍ଥର ଓଭର ହାରରେ ବୋଇଙ୍ଗ ପାଇଁ ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି ।

ଆଇପିଏଲ୍ ଆଚରଣ ବିଧି ଅନୁଯାୟୀ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ଏହା ତାଙ୍କ ଦଳର ପ୍ରଥମ ଅପରାଧ ହୋଇଥିବାରୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ 2024 ସିଜନରେ ମନ୍ଥର ଓଭର ହାର ପାଇଁ ଜରିମାନା କରାଯାଇଥିଲା ।