ଟସ୍ ପରେ ହିଁ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ ର ପରାଜୟ, ମ୍ୟାଚ ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା

  1. Home
  2. IPL Top News

ଟସ୍ ପରେ ହିଁ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ ର ପରାଜୟ, ମ୍ୟାଚ ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା

mi vs rr sanju statement


ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଆଇପିଏଲ 2024 ରେ ମୁମ୍ବାଇ କୁ ହରାଇ ନିଜର ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇଛି । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଆରଆର, ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି | ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆରଆର ତୃତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଛି ।

ଏହା ମୁମ୍ବାଇର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ପରାଜୟ ଏବଂ ସେମାନେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ତଳେ ଥିବାବେଳେ ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷ ଏହି ବିଜୟ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରାଜସ୍ଥାନ (MI ବନାମ RR) ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏମଆଇ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏହାକୁ ଏକ ଗେମ୍ ଚେଞ୍ଜର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି:

ମୁମ୍ବାଇକୁ 6 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟସ୍ ଜିତିବା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ଏହା ଏକ ଖେଳ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ ପରି ଥିଲା । ଆରମ୍ଭରେ ୱିକେଟ୍ ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । ଏହା ଉପରେ ବୋଲ୍ଟ ଏବଂ ବର୍ଗର୍ ସେମାନଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞତାର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲେ ଏବଂ ଆମେ ନୂତନ ବଲରୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ସମାନ ଆରମ୍ଭ ଆଶା କରୁଥିଲୁ ।

mi-vs-rr

ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଓଭରରେ ଆମେ 4-5 ୱିକେଟ୍ ଆଶା କରୁନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ବୋଲରମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଥିଲା । ଆମ ଦଳରେ ଅନେକ ବଡ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆଜି ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଅଛୁ କାରଣ ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କର ଭୂମିକା ବୁଝିଛନ୍ତି ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଚାପକୁ ଚାହଲ ଏବଂ ଅଶ୍ୱିନ୍ ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ, ଯାହାର ଫାଇଦା ଆମେ ୱିକେଟ୍ ଆକାରରେ ଦେଖିଥିଲୁ | ଚହଲ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଆଇପିଏଲକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ସେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଗତ 2-3 ବର୍ଷ ଧରି ଆମ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲର ରହିଆସିଛନ୍ତି ।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ 125 ରେ ଆଲ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ :

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୋଲରମାନେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ୍ ପ୍ରମାଣ କରିଥିଲେ। ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ଏବଂ ନନ୍ଦ୍ରେ ବର୍ଗର ଏମଆଇର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅର୍ଡରକୁ ହଲାଇଥିବାବେଳେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ମଧ୍ୟମ ସ୍ୱରକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

ବୋଲ୍ଟ ଏବଂ ଚାହଲ 3-3 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ବର୍ଗର 2 ଟି ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ଆବେଶ ଖାନ 1 ୱିକେଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ 20 ଓଭରରେ 9 ୱିକେଟ୍ ରେ 125 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ରିୟାନ୍ ପାରାଗ ଆକାରରେ ଏକ ବଡ ହୀରା ପାଇଛି । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଦଳ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟ୍ରୋଲ ହୋଇଥିବା ପାରାଗ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। RR ଦଳ 6 ୱିକେଟ୍ ରେ ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ପାଇଥିଲା । 15.3 ଓଭରରେ 4 ଟି ୱିକେଟ୍ ରେ 127 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି RR ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା ​​।