ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ କୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା, ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳି IPL 2024 ଖେଳିବେ ନାହିଁ, ଏବେ ମୁମ୍ବାଇ ଜିତିବା ଅସମ୍ଭବ

  1. Home
  2. IPL Top News

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ କୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା, ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳି IPL 2024 ଖେଳିବେ ନାହିଁ, ଏବେ ମୁମ୍ବାଇ ଜିତିବା ଅସମ୍ଭବ

suryakumar-yadav-4


ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଆହତ ହେବା ପରେ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତାଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ୍ ପୂର୍ବରୁ ଆଉ ଏକ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହି ଖବର ହେତୁ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବା ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ହର୍ନିଆ ଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅପରେସନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏଥିରୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ 8-9 ସପ୍ତାହ ଲାଗିପାରେ ।

ଜର୍ମାନୀରେ ସର୍ଜରୀ କରାଯିବ:

ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ହର୍ନିଆ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ଜର୍ମାନୀ ଯିବେ । ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ନିକଟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ କ୍ରୀଡ଼ା ହର୍ନିଆ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ଅଛନ୍ତି । ଦୁଇ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏହି ଅପରେସନ୍ କରିବାକୁ ଜର୍ମାନୀର ମ୍ୟୁନିଚ୍ କୁ ଯିବେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ହର୍ନିଆ କ’ଣ?

ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ହର୍ନିଆ ହେଉଛି ମାଂସପେଶୀ ଏବଂ ଲିଗାମେଣ୍ଟଗୁଡିକର ଗ୍ରୀନ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ କିମ୍ବା ତଳ ପେଟରେ ଛିଣ୍ଡିବା । ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ହର୍ନିଆ କେବଳ ଯେଉଁମାନେ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଖେଳନ୍ତି ସେମାନଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଖେଳୁଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଏହା ଅଧିକ ହୁଏ । ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ହର୍ନିଆ ହେବାର ଅଧିକାଂଶ ସମ୍ଭାବନା ଫୁଟବଲ୍, ରେସଲିଂ ଏବଂ ଆଇସ୍ ହକି ଭଳି କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଅଛି ।