ମୁମ୍ବାଇ ଅତି ସହଜରେ RCB କୁ ହରାଇଲା, ଲୋକେ କହିଲେ ଏଥିରେ ଛପରି ପାଣ୍ଡିଆ ର କୌଣସି ହାତ ନାହିଁ

  1. Home
  2. IPL Top News

ମୁମ୍ବାଇ ଅତି ସହଜରେ RCB କୁ ହରାଇଲା, ଲୋକେ କହିଲେ ଏଥିରେ ଛପରି ପାଣ୍ଡିଆ ର କୌଣସି ହାତ ନାହିଁ

MI-vs-RCB


ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI ବନାମ RCB) ବିପକ୍ଷରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ରୟାଲ୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର କ୍ରମାଗତ ପଞ୍ଚମ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି । ପୁଣି ଥରେ ଦଳର ବୋଲିଂ ଅର୍ଡର ଖରାପ ହୋଇଗଲା। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ରଜତ ପାଟିଦାର, ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଠାରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ସହାୟତାରେ ଦଳ 197 ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବୋଲରମାନେ ଏହାକୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଆରସିବିକୁ 7 ୱିକେଟରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି MI କୁ ସିଜନର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 196 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଆରସିବି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ଭାବେ ହରାଇଥିଲା। ସେ ନଅ ବଲରେ ତିନି ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଏବଂ ରଜତ ପାଟିଦାର 82 ରନର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ:

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ 61 ରନର ଇନିଂସ ଖେଳି 16.4 ଓଭରରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ସେ ମହିପାଲ ଲୋମୋରଙ୍କୁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଡକ୍ ରେ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ୟାଟିଂ ଝଡ଼ ରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ଉଡିଥିଲା:

ଜବାବ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ଉଡ଼ାଣ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 101 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ 273 ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସେ 19 ଟି ବଲରେ 52 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦଳର ସ୍କୋରକୁ 176 ରନ୍ ନେଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ତିଲକ ଭର୍ମା 15.3 ଓଭରରେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ କୌଣସି ଭୂମିକା ନଥିଲା:

ଏହି ମ୍ୟାଚ ପରେ କ୍ରିକେଟ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନେ କହିଲେ 'ମୁମ୍ବାଇ ର ବିଜୟ ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ସହାୟତାକରିଥିଲା  ଏଏବଂ ବୋଲିଂ ରେ ବୁମ୍ରା ଯୋଗୁଁ ଦଳ ବିଜୟ ର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଥିଲା । ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ଏଥିରେ କୌଣସି କାମ ଆସି ନଥିଲା ।