ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ପାକିସ୍ତାନକୁ 5 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କଲା, ବାବର କହିଲେ "ଆମେ T20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବୁ ଏବଂ..."

  1. Home
  2. IPL Top News

ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ପାକିସ୍ତାନକୁ 5 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କଲା, ବାବର କହିଲେ "ଆମେ T20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବୁ ଏବଂ..."

babar azam ire vs pak


ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଅଛି । ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ 10 ମଇରେ ଡବଲିନ୍ ରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାଜୟ ର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଲା ।

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଆୟୋଜକ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲା । ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ସାଇମ ଆୟୁବଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

IRE ବନାମ PAK: ପାକିସ୍ତାନ 182 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା:

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପାକିସ୍ତାନ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିପାରି ନଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନକୁ ମାତ୍ର 7 ରନ୍ ରେ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କୁ ହରାଇବାକୁ ପଡିଲା । ରିଜୱାନ୍ 4 ଟି ବଲରେ 1 ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସାଇମ ଆୟୁବ 29 ବଲରେ 45 ରନ୍ ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥି ଲେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ 43 ବଲରେ 57 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫଖର ଜମାନ 18 ଟି ବଲରେ 20 ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ 19.5 ଓଭରରେ 5 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 183 ରନ୍ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଓପନର୍ ଆଣ୍ଡି ବଲବର୍ନି ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳି 55 ବଲରେ 77 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ 10 ଚୌକା ଓ 2 ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା ।

ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ହ୍ୟାରି ଟେକ୍ଟର ମଧ୍ୟ 27 ବଲରେ 36 ରନ ଖେଳିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ଅଧିନାୟକ ପଲ୍ ଷ୍ଟାରଲିଂ 5 ବଲରେ 8 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଲୋରକାନ୍ ଟକର୍ 7 ବଲରେ 4 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

ପରାଜୟ ପରେ ବାବର ଦେଲେ ବୟାନ:

ମ୍ୟାଚ ପରେ ବାବର ଏମିତି କିଛି କହିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ, ସେ କହିଲେ "ଆଜି ଆମର ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଫଳ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭଲ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଆମର ଲକ୍ଷ T20 ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ଆମେ ସେଥିପାଇଁ ଏବେ ଠାରୁ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛୁ ।