IPL 2024: ପରାଜୟ ସହିତ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା, BCCI କଲା ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ

  1. Home
  2. IPL Top News

IPL 2024: ପରାଜୟ ସହିତ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା, BCCI କଲା ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ

RR-vs-GT sanju


ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଆଇପିଏଲ 2024 ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦଳକୁ ପ୍ରଥମ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଚଳିତ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବାବେଳେ ପଞ୍ଚମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେମାନେ ଶେଷ ବଲରେ 3 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ।

ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଧୀର ବୋଲିଂ ହେତୁ ବିସିସିଆଇ କୁ ତାଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 20 ଓଭରରେ 3 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 196 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଶେଷ ବଲରେ ଚୌକା ମାରି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା ।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି:

ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଦଳ ଏହାର 20 ଓଭରକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ପୂରଣ କରିପାରି ନଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଶେଷ ଓଭରରେ ସେମାନଙ୍କୁ 30-ୟାର୍ଡ ସର୍କଲ ବାହାରେ 5 ବଦଳରେ କେବଳ 4 ଫିଲ୍ଡର ରଖିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମନ୍ଥର ଓଭର ହାରରେ ଭୁଲ ହେତୁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଦ୍ୱାରା 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି ।

ମନ୍ଥର ଓଭର ହାର ହେତୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦଳର ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଭୁଲ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ କେବଳ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଏହି ଜରିମାନାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ସଞ୍ଜୁଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦଳର ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଭୁଲ ପାଇଁ ଜୋରିମାନା କରାଯିବ । ଯଦି ତୃତୀୟ ଥର ଏହି ଭୁଲ୍ କରାଯାଏ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ନିଷେଧାଦେଶର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ବର୍ଷା ହେତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ପ୍ରାୟ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲା, ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ଉଭୟ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ 42 ସ୍କୋର ରେ ହରାଇଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସଞ୍ଜୁ 38 ବଲରେ 68 ରନ୍‌ର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ 7 ଚୌକା ଓ 2 ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା ।